سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

اعتیاد عامل بیش از 48 درصد طلاق‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتیاد عامل بیش از 48 درصد طلاق‌ها است

فرماندار نوشهر گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب‌های اجتماعی است که عامل بیش از 48 درصد از طلاق‌ها در کشور به دلیل اعتیاد است.

اعتیاد عامل بیش از 48 درصد طلاق‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، علی شادمان پیش از ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته و به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در جمع نمازگزاران و روزه‌داران این شهرستان با اشاره به اینکه مبارزه با موادمخدر نیازمند اراده همه جامعه است، اظهار کرد: در امر مبارزه با مواد مخدر چاره‌ای جز دخالت دادن اراده عمومی مردم وجود ندارد و اجتماعی کردن این موضوع می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون 3 هزار و 700 شهید و بیش از12 هزار مجروح در راه مبارزه با مواد مخدر و قاچاقچیان از نیروهای نظامی و انتظامی ما در مرزها و سایر نقاط کشور اتفاق افتاده است، افزود: یکی از زیان‌های اصلی اعتیاد این است که نیروی فعال و کارآمد جامعه و به ویژه نیروی جوان که باید در جامعه فعالیت داشته باشد را سست و ناتوان می‌سازد.

فرماندار نوشهر تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب‌های اجتماعی است که عامل بیش از 48 درصد از طلاق‌ها در کشور به دلیل اعتیاد است.

وی بیان کرد: کانون گرم خانواده‌ها بر اثر اعتیاد به مواد مخدر مورد هجمه جدی قرار گرفته است و خسارات ناشی از مواد مخدر 40 درصد از جرائم کشور را شامل می‌شود که از جمله آن می‌توان به قتل ناشی از اختلافات در امر مواد مخدر و قاچاق، انواع سرقت در جامعه اشاره کرد.

شادمان اظهار کرد: حساسیت به مواد مخدر و اعتیاد در جامعه آن‌گونه که در سه دهه پیش وجود داشته است با گذشت زمان کمتر شده است.

وی با اشاره به اینکه بی‌تفاوتی خانواده در کنترل فرزندان سبب گرایش به مصرف مواد مخدر می‌شود، گفت: اگر خانواده نظارت کافی بر فرزند خود در زمینه دوست‌یابی و یا ساعات خروج از منزل نداشته باشد می‌تواند سبب آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد شود.