جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اعتکاف دانش‌آموزی در 3 مسجد آمل برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتکاف دانش‌آموزی در 3 مسجد آمل برگزار می‌شود

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: امسال طرح اعتکاف دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان پسر و دختر در سه مسجد امام خمینی (ره)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام جعفر صادق (ع) آمل برگزار می‌شود.

اعتکاف دانش‌آموزی در 3 مسجد آمل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حمید محمدنسب دوشنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان این شهرستان در قالب اردوی عملی برای درس آمادگی دفاعی به میدان تیر اعزام می‌شوند، اظهار کرد: این اردو برای 2 هزار و 400 دانش‌آموز برای طی کردن مرحله عملی درس آمادگی دفاعی برگزار می‌شود که اقدامی مشترک از سوی اداره آموزش و پرورش با سپاه ناحیه آمل است.

وی از طرح قصه‌گوی مادربزرگ سال گذشته به صورت آزمایشی در سطح 10 مدرسه شهرستان آمل خبر داد و افزود: امسال این طرح در 50 مدرسه برگزار می‌شود تا صمیمیت و الفت بیشتری بین خانواده‌ها برقرار شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه اعتکاف یکی از مراسم‌های معنوی مهم در ماه مبارک رجب است که هر ساله با استقبال چشمگیر دانش‌آموزان روبه‌رو می‌شود، گفت: امسال طرح اعتکاف دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان پسر و دختر در سه مسجد امام خمینی (ره)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام جعفر صادق (ع)  آمل برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به میزبانی آملی‌ها از برگزاری آزمون علمی و کاربردی مازندران، افزود: سهم آمل در مقطع متوسطه در مسابقات علمی بیش از 70 درصد تیم اعزامی از مازندران بوده است.

این مسئول با بیان اینکه دانش‌آموزان آملی در مسابقات متن‌خوانی زبان خارجه خوش درخشیدند، ادامه داد: دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول هم با شرکت در آزمون‌های علمی و عملی رتبه‌های شاخص را به دست آوردند.

محمدنسب ادامه داد: اداره آموزش و پرورش آمل با کمک خیران و مرکز انیستیتوپاستور پژوهشکده شمال کشور برای حمایت از دانش‌آموزان پرخطر دوره‌های آموزش اجتماعی را برگزار کند.

وی با اعلام اینکه برای برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی برنامه‌ریزی انجام شد، ادامه داد: سلامت و دقت لازم در برگزاری امتحانات برای ما مهم است هر چند امتحانات پایان سال تحصیلی از 25 اردیبهشت آغاز می‌شود و امسال این رویداد زودتر از گذشته برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل بیان کرد: امسال در طرح مطالعات نوروزی برای دانش‌آموزان خاص، المپیادی و نفرات برتر آزمون‌های کشوری در ایام تعطیل نوروز برنامه  اجرا شد.

وی افزود: برای دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم متوسطه که خود را برای المپیادهای علمی آماده می‌کنند اعزام به دوره‌های آموزشی ویژه به شهر بابل و ساری انجام شد.

محمدنسب با اعلام اینکه امیدواریم امسال نسبت به سال‌های گذشته در کنکور سراسری و المپیاد از جایگاه بالاتری برخوردار باشیم، گفت: در زمینه پروژه طبقاتی مدرسه پسرانه ابن‌سینا شهرداری به توافقات انجام شده پایبند باشد.