جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اعتماد مردم بزرگ‎ترین سرمایه هلال احمر است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتماد مردم بزرگ‎ترین سرمایه هلال احمر است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه مازندران از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه خیران و داوطلبان برخوردار است، گفت: اعتماد مردم بزرگ‎ترین سرمایه هلال احمر است.

اعتماد مردم بزرگ‎ترین سرمایه هلال احمر است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری در آیین افتتاحیه خانه هلال و مدیریت بحران روستایی این شهرستان اظهار کرد: خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی اقدامی موثر برای جذب و سازماندهی داوطلبان و آموزش آنها با هدف مقابله با بحران و کاهش خسارات ناشی از حوادث است.

وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه جمعیت هلال احمر است، افزود: معتقدیم مازندران از ظرفیت بسیار زیادی در حوزه خیران و داوطلبان برخوردار است که در صورت برنامه‌ریزی و به‌کارگیری می‌تواند منشأ تحولات مثبت موثری در استان باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: جمعیت هلال احمر بهترین مکان برای تجمیع فعالیت‌های بشردوستانه و توسعه مشارکت اجتماعی است.

این مسؤول ادامه داد: هلال احمر مازندران سعی می‌کند از ظرفیت عظیم مشارکت مردم به‌عنوان سرمایه اجتماعی به‌درستی استفاده کند که افتتاح 134 خانه هلال در مناطق روستایی استان اقدامی در این زمینه است.

اکبری با اشاره به توافق‌نامه ادارات کل مدیریت بحران استان، پدافند غیرعامل، امور روستایی استانداری و جمعیت هلال احمر استان برای راه‌‌اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی، گفت: این اقدام به‌عنوان یکی از خدمات دولت قطعاً سبب پیوستگی اجتماعی، کاهش آلام بشری و تقویت مشارکت عمومی می‌شود.