جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد جهانی است/همه اعمال و رفتار منتظران واقعی باید مهدوی باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد جهانی است/همه اعمال و رفتار منتظران واقعی باید مهدوی باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه همه اعمال و رفتار منتظران واقعی باید مهدوی باشد، گفت: اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد جهانی و تنها مختص شیعیان نیست.

اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد جهانی است/همه اعمال و رفتار منتظران واقعی باید مهدوی باشد

حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با تبریک به‌مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر مهدی موعد (عج)، اظهار کرد: همه اعمال و رفتار منتظران واقعی مصلح جهانی باید مهدوی باشد.

وی با اشاره به اینکه برای جامعه مهدوی همه ما مسؤول هستیم، افزود: نبوت و امامت باید در میان انسان‌ها وجود داشته باشد زیرا انسانی که از جسم و روح تشکیل شده و روح مجردش که همواره در پی حقیقت است، در تشخیص راه دچار مشکل می‌شود به همین دلیل در این مورد، نیاز به راهنما و امام ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه مقام امامت گذشته از ارشاد و هدایت ظاهرى، یک نوع هدایت و جذبه معنوى است، تصریح کرد: این مقام مهدویت با نورانیت و بصیرتى که خداوند متعال به او عطا کرده در دل‏‌هاى آماده و شایسته تأثیر و تصرف مى‌کند.

این مسؤول بیان کرد: آنانی که آرزو داشتند در سال دهم هجری با صاحب غدیر بیعت کنند، امروز باید با حجت معبود، مهدی موعود بیعت کنند.

شکریان با تأکید بر اینکه عاشقان ولایت هر چه در توان دارند از یاری امام زمان خود دریغ نکنند، گفت: نهم ربیع‌الاول، پیام‌رسان بهار ظهوری است که گل‌های زیبای زندگی همچون عدل، عزت، گذشت، ایثار و ایمان در آن می‌شکفد و نوید بخش زندگی آرمانی بشر است.

وی با بیان اینکه محبت و مودت یک امر قلبى است و آثار و نشانه‌هایى دارد، افزود: این آثار و نشانه‌ها در اعضا و جوارح انسان ظاهر مى‌شود و چون یکى از مهم‌ترین اعضا و جوارح براى اظهار محبت زبان است، مى‌توان این محبت را با دعا کردن براى امام غائب و طلب ظهورش ابراز کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به اینکه آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) علاوه بر ارزش و جایگاه عظیمی که دارد آغاز دوره‌ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه محسوب می‌شود، تصریح کرد: در این میان یکی از وظایف منتظران حقیقی پرهیزکارى، اخلاق نیکو و تلاش در تحقق جامعه‌ای مهدوی است.

این مسؤول با اعلام اینکه در طول تاریخ اسلام یکی از مهم‌ترین اهداف همه پیامبران و انبیای الهی رساندن پیام خداوند و بیداری فطرت بشریت بود، تصریح کرد: پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) حکمت خداوندی بر این اساس شکل گرفت که آخرین ذخیره الهی از نظرها غائب بماند و روزی ظهور کند تا دنیا را از گرفتاری، مشکلات و بدبختی نجات دهد.

شکریان از سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) به‌عنوان آغاز حیاتی جدید برای شیعیان یاد کرد و ادامه داد: این آغاز امامت نقطه عطفی بر شروع نهضت و قیام جهانی عدالت بر پایه حکومت صالحان بر روی زمین است.

وی با بیان اینکه همه ادیان و مذاهب الهی اعتقاد راسخ دارند که روزی کسی ظهور می‌کند و جهان بشریت را از ظلم و ستم مستکبران نجات می‌دهد، گفت: اعتقاد به ظهور منجی یک اعتقاد جهانی و تنها مختص شیعیان نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تأکید بر اینکه منتظران حقیقی باید از همه ظرفیت‌های موجود برای زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) تلاش کنند، افزود: همه اعمال و رفتار منتظران واقعی باید مهدوی باشد.

این مسؤول با بیان اینکه مسیر ظهور حضرت باید از سوی منتظران حقیقی فراهم شود، اظهار کرد: بشریت به وجود کسی که رهایی‌بخش انسان از ظلم و ستم مستکبران و منجی عالم بشریت باشد اذعان دارند و ما معتقدیم او همان حضرت ولیعصر (عج) است.

شکریان به مفهوم بیعت رضوان اشاره کرد و گفت: بیعت رضوان باید مورد رضایت خداوند متعال باشد و انسان با حجتی که از سوی خداوند برگزیده شد پیمان ببندد همان بیعت رضوان است.

وی با اشاره به اینکه هر امام و پیشوایی که انتخاب می‌شود مردم باید با او بیعت کنند، خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری قبل از شهادتش 40 نفر را برای بیعت با امام زمان(عج) گرد آورد تا با امام عصر پیمان ببندند همان‌گونه که پیامبر مکرم اسلام(ص) در روز عید غدیر مردم را برای بیعت با امیرمؤمنان حضرت علی(ع) گردهم آورد تا با او بیعت کنند، از این رو آغاز امامت امام عصر(عج) و همه ائمه معصوم (ع) قبل از شهادت امام قبلی است چرا که جهان لحظه‌ای از حضور حجت خدا خالی نیست.

استاد حوزه علمیه مازندران با اعلام اینکه هر روز باید با امام زمان خود بیعت کنیم به فرازهایی از دعای عهد با امام عصر (عج) اشاره کرد و افزود: در دعای عهد که قرائت آن در هر روز تأکید شده است با امام زمان بیعت می‌کنیم و آمادگی خود برای یاری رساندن با او تا پای جان اعلام می‌داریم.

این مسؤول گسترش اندیشه ظهور حضرت ولیعصر(عج) را عاملی مهم در جلوگیری از مفاسد اجتماعی، اخلاقی، اعتقادی دانست و بیان کرد: با ظهور حضرت ولیعصر (عج) عدل و داد گستره زمین را فرا می‌گیرد و انسان به حیات طیبه می‌رسد.

شکریان ترویج فرهنگ مهدویت را ترویج حسنات و خوبی‌ها عنوان کرد و تصریح کرد: جوانان و نوجوانان با مطالعه و شناخت نسبت به امام زمان (عج) باید زمینه آشنایی جوانان دیگر جوامع نسبت به مهدویت را فراهم آورند.

وی مهدویت را امیدی روشن در دل مستضعفان عالم دانست و اظهار کرد: مؤمنان می‌دانند اگر ترویج فرهنگ انتظار در جوامع قوت پیدا کند زمینه ظلم و جور آنان برچیده می‌شود بنابراین از همه ظرفیت خود برای از بین بردن مسلمانان به ویژه شیعیان استفاده می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تأکید بر ضرورت اشاعه فرهنگ انتظار، افزود: مهم‌ترین وظیفه منتظران ظهور در عصر غیبت، نهادینه کردن فرهنگ انتظار، اخلاق و مهدویت در جامعه است.

این مسؤول با بیان اینکه بشر امروز با وجود پیشرفت در زمینه‌های مختلف علمی همچنان گرفتار ظلم، ستم و بی‌عدالتی است و تشنه ظهور منجی است، تصریح کرد: تنها راه رهایی بشریت از ظلم و گرفتاری بهره‌گیری از فرهنگ مهدویت است.

شکریان در پایان اعتقاد به مهدویت را از افتخارات شیعیان دانست و بر معرفی امام زمان مهدی موعود (عج) به جهانیان تأکید کرد و گفت: در حوزه ترویج مهدویت و انتظار نباید به اقدامات سطحی اکتفا کرد بلکه باید شاهد اقدامات هدفمند و اثربخش در جامعه باشیم.