جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

اعتبار لازم برای بیمه خبرنگاران مازندران تامین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبار لازم برای بیمه خبرنگاران مازندران تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، ربیع فلاح در آیین گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه امروز نقش و جایگاه اصحاب رسانه و رسالت خطیر این افراد بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: وقتی بحث قلم مطرح می‌شود، ارزش قلم در اسلام به اندازه‌ای ارزشمند است که خداوند به قلم سوگند یاد کرده است.

وی افزود: در برخی آیات و روایات، مقام صاحب قلم را بالاتر از خون شهید یاد کرده‌اند و به واسطه این عظمت، قلم و صاحب قلم همواره باید ارج نهاده شده و در صدر نشیند.

استاندار مازندران با بیان اینکه وظیفه صاحب قلم برای حفظ قلم از ارش بالایی برخوردار است، تصریح کرد: در جامعه‌ای که صاحب اندیشه در صدر باشد، مسیر اعتلای آن جامعه فراهم می‌شود.

فلاح متذکر شد: در شرایط امروز جایگاه مربوط به اطلاعات و ارتباطات بر همه مشخص است و جامعه جهانی به عنوان دهکده دیده شده است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران برای رسالت خطیر خبرنگاری باید مواردی مانند رعایت اخلاق در حوزه فعالیت خبر، حفظ حرمت حریم خصوصی افراد و ورود نیافتن به این حوزه، توجه به آبروی اشخاص و ...را مورد توجه قرار دهند، گفت: دولت هم باید حیثیت و آبروی خبرنگاران را مورد توجه قرار دهد.

وی با اشاره به تفکیک انتقاد از تخریب، افزود: انتقاد به معنای عیب‌جویی هیچ لطفی ندارد و انتظار داریم خبرنگاران با رویکرد اصلاح امور، نقد کنند.

فلاح با بیان اینکه دولت بر تعامل با رسانه‌ها تاکید دارد، گفت: افزایش ارتباطات رسانه‌ای بین‌المللی هم از دیگر رویکرد دولت است و همچنین دولت به عدالت رسانه‌ای تاکید دارد.

استاندار مازندران با تاکید بر شعار دولت مبنی بر پرهیز از امنیتی شدن رسانه، اظهار داشت: رسانه‌های مازندران در زمینه تولید محتوا بیشتر تلاش کنند.

وی با اشاره به حضور نیافتن دانشگاهیان در رسانه‌های استان، گفت: مقالات کاربردی و تحلیلی در رسانه‌های مازندران بسیار کم  ست و نیاز است مقالات کاربردی افزایش یابد تا مسیر توسعه استان هموار شود.

فلاح با اشاره به کمبود خبرنگاران تخصصی و حرفه‌ای در مازندران، یادآور شد: اداره کل ارشاد و دانشگاه به طور جدی در زمینه آموزش خبرنگاران تلاش کند.

وی با بیان اینکه در کنار بیان نقاط ضعف و انتقادها باید اقدامات در حال انجام را به مردم گفت و امید را زنده کرد، افزود: تقویت امید در جامعه از درخواست‌های رهبری است.

فلاح خاطرنشان کرد: درباره بیمه خبرنگاران هر اعتباری نیاز داشته باشد تامین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران را ناظر و مشاور امین می‌دانیم، اظهار داشت: دست همکاری به سوی خبرنگاران دراز می‌کنیم.