جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

اعتبار جبران خسارات به زیرساخت‌های شهری تنکابن تزریق شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبار جبران خسارات به زیرساخت‌های شهری تنکابن تزریق شود

عقیل عشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن از وارد آمدن بیش از 40 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های شهری بر اثر بارش برف، برف‌روبی و پاک‌سازی شهر خبر داد.

وی افزود: حجم خسارات در شهر تنکابن علاوه بر خانه‌ها و اماکن تجاری به زیرساخت‌های شهری نیز کم نبوده و در خلال برف‌روبی و پاک‌سازی شهر خسارات زیادی به اکثر زیرساخت‌ها اعم از جداول، تابلوهای اعلانات و راهنمایی، کانیوها و انهار هدایت آب‌های سطحی، مبلمان شهری، فضای سبز، میادین، ظروف و سطل‌های زباله، تیرها و پایه‌های چراغ برق، پل‌ها و حفاظ فلزی آنها و سایر موارد وارد آمده است.

عشوری بیان داشت: میزان خسارات به بافت‌های مسکونی و تجاری شهر به دلیل قدمت و فرسودگی متفاوت است و این ارزیابی‌ها از 15 درصد تا در برخی از موارد بیش از 80 درصد بوده است.

شهردار تنکابن گفت: حجم بی‌سابقه بارش برف و محدودیت امکانات شهرداری نسبت به جمعیت و نیز وسعت شهر و نیاز خدماتی با آن همه گستردگی که دارد سبب غافلگیری همه‌ شد و در بسیاری از موارد در کمک‌رسانی و پاکسازی شهر نزد بیشتر شهروندان به دلیل کمبودها شرمنده شدیم.

وی افزود: با توجه به کمبودهای موجود تمام نیروهای خدماتی، کادر اداری و مدیریتی شهرداری و حتی اعضای شورا شبانه‌روز تلاش کردند تا در حد امکان مشکلات برطرف شود و در صورت وجود کاستی‌ها و تأخیرهایی که ناخواسته به وجود آمد از همه مردم شهر عذرخواهی کرده و از صبر و بردباری‌شان با توجه به مشکلات تقدیر و تشکر می‌کنیم.

این مسئول متذکر شد: با توجه به نزدیکی پایان سال و گردشگری بودن منطقه برای میزبانی بهتر نسبت به سال‌های گذشته و آماده‌سازی شهر، شهرداری تنکابن بنابر وظایف ذاتی شهرداری‌ها برای استقبال از میهمانان نوروزی باید به بهترین شکل ممکن مهیا شود پس از مقامات استان درخواست می‌کنیم اعتبار ویژه جبران خسارات وارده به شهر را هر چه سریع‌تر برای ترمیم به‌ویژه به زیرساخت‌های مهم مانند آسفالت معابر، نصب مجدد تابلوهای علائم و ترمیم خسارت‌های وارده به شهرداری تزریق کند.