جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اصناف و بازاریان برای ساخت مساجد ورود پیدا کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

اصناف و بازاریان برای ساخت مساجد ورود پیدا کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در جلسه بررسی مشکلات امور فرهنگی و گردشگری شهر و بخش مرزن‌آباد، با اشاره به اینکه شعار سال 93 از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده است، افزود: مردم بخش مرزن‌آباد مردمی ولایی و شهید پرور هستند که در تمامی صحنه‌های انقلاب حضور پررنگ داشته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه باید به زیرساخت‌های فرهنگی بخش مرزن‌آباد توجه ویژه‌ای شود، بیان داشت: امامزاده حسین(ع) بخش مرزن‌آباد باید مورد توجه قرار گیرد که نیازمند زیرساخت‌های فرهنگی است.

علیزاده تاکید کرد: در بخش مرزن‌آباد باید از ظرفیت‌های خیران استان و شهرستان چالوس در ساخت و بازسازی اماکن متبرکه و امامزادگان استفاده شود.

وی با بیان اینکه رقبات مساجد استان باید احیاء شوند، متذکر شد: حق و حقوق موقوفه باید پرداخت و این مسئله حق واقف خیراندیش است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران بیان داشت: اصناف و بازاریان در ساخت و ساز مساجد باید ورود پیدا کنند و قسمتی از این حرکت فرهنگی را بر عهده بگیرند.

علیزاده با اشاره به اینکه اوقاف در نگهداری از بقاع متبرکه و موقوفات از دولت پولی دریافت نمی‌کند، اظهار داشت: اگر زیرساخت‌های لازم برای استقرار اداره اوقاف در مرزن‌آباد وجود داشته باشد، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران آمادگی دارد تا در این بخش دفتر نمایندگی راه‌اندازی کند.