جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اصناف نقشی مهم در هدفمند سازی فعالیتهای بازار و اقتصاد دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

اصناف نقشی مهم در هدفمند سازی فعالیتهای بازار و اقتصاد دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ یداله اکبرزادهˈ روز سه شنبه در نشست با اعضای مجمع امور صنفی شهرستان و روئسای اتحادیه های اصناف شهرستان آمل گفت: امروز نقش و وظیفه اصناف مدیریت صحیح و حراست در جلوگیری از تضییع حقوق مردم و برنامه ریزی اصولی در بازار است.

وی به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و بحث اقتصاد مقاومتی و الگوی حماسه اقتصادی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: نقش و حضور فعال و اثر گذار اصناف در بازار مثبت است و این مجموعه می تواند به دیدگاهای مقام معظم رهبری در تحقق حماسه اقتصادی جامه عمل بپوشاند.

فرماندارآمل به نقش اصناف در شکل گیری انقلاب اسلامی و دوران پس از آن اشاره کرد و افزود: حضور فعال اصناف و بازاریان در تمام صحنه های انقلاب به عنوان پیکره فعال و اثر گذار بر کسی پوشیده نیست و امروز نیز وظیفه آنها مدیریت و حراست از این دستاوردها و جلوگیری از تضییع حقوق مردم و هدفمندسازی فعالییتهای صنفی در امر بازار است .

اکبرزاده اضافه کرد:در سالهای اخیر اصناف نشان دادند که در جایگاه ویژه و در متن جامعه قرار دارند ودر اعتلای بازار و استقرار قوانین و مقررات نظام صنفی و در نظم بخشی به امور ف موفق عمل کرده اند.

وی همچنین، اخذ نشان رتبه دوم مجمع امور صنفی آمل در سال 91 کل کشور را از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت ، به مجموعه صنفی شهرستان ،تبریک گفت.

65اتحادیه صنفی و بیش از یکهزار و400 واحد صنفی در شهرستان حدود 400 هزار نفری آمل فعالیت می کنند.