جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اصلاح و تجدیدنظر مدیریت و مهندسی ترافیک در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اصلاح و تجدیدنظر مدیریت و مهندسی ترافیک در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی‌اویلی صبح امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان نوشهر با اشاره به حجم کم سابقه ترافیک ناشی از سفرهای تابستانه در نوشهر اظهار داشت: افزایش حجم ترافیک نباید باعث مشکلات و اختلال در روند زندگی روزمره شهروندان نوشهری شود.

وی با تاکید بر رفع این مشکلات در ایام پر ترافیک افزود: باید روش و نگاه کارشناسانه در اجرای مهندسی و ترافیک در سطح شهر و همچنین محورهای مواصلاتی با حساسیت بیشتر و علمی‌تر انجام شود.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه مصوبات جلسه شورای ترافیک باید کارشناسانه‌تر باشد تا از حجم ترافیک ناشی از سفرهای تابستانه به نوشهر بکاهد اظهار کرد: وقتی در بازدید هوایی و از بالا به شهرستان نوشهر در ایام پیک سفر نگاه می‌کردیم به نوعی نوشهر تبدیل به پارکینگ بزرگ عمومی شده بود که البته این امر مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان به ‌وجود می‌آورد.

قمی‌اویلی تصریح کرد: در بررسی‌های که در حوزه ترافیکی شهرستان نوشهر صورت گرفت با دو مشکل اساسی و عمده در حوزه برون‌شهری هم مواجه هستیم که یک قسمت آن مربوط به پراکندگی ایستگاه‌های روستاهای مزگاء، چلک، چلندر، خیرود و... در بخش مرکزی نوشهر است که باعث بروز مشکلات برای روستاییان این منطقه شده است و قسمتی دیگر پهن کردن بساط فروش البسه و دیگر اقلام از سوی عده‌ای در حاشیه خیابان‌ها است که سبب توقف مسافران و گردشگران شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات موجود در حوزه ترافیکی، اعضای شورای ترافیک شهرستان باید براساس الگوی بروز شده در راستای روان سازی حجم ترافیک‌های تابستانه اقدامات موثرتری را انجام دهند.