جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

اشتغال و فرهنگ در روستاها جدی گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال و فرهنگ در روستاها جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در نشست بررسی مشکلات روستای تازه‌آباد اظهار داشت: باید برای مسائل مربوط به اشتغالزایی، فرهنگ و همچنین گسترش ورزش‌های همگانی و حرفه‌ای در این روستا گام‌های بلندی برداشت.

زندی استقرار ستاد مدیریت بر بحران را در منطقه ضروری و مهم خواند و تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی و دهیار می‌توانند با کمک افراد خبره و داوطلب مرکز ستاد بحران را در روستا دایر کنند و با آموزش‌های لازم زمینه مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی را در روستاها فراهم کنند.

وی به ساخت‌ وساز مسکن‌های مهر تازه‌آباد اشاره کرد و گفت: مسکن مهر در روستا هم یک نعمت است و هم تهدیدی برای اهالی منطقه است اما با برنامه‌ریزی‌های درست و منطقی می‌توان به آن به‌ عنوان یک فرصت نگریست.

فرماندار چالوس متذکر شد: مسائل عمومی مانند فضای سبز، مدرسه، مسجد و دیگر اماکن عمومی در این محل گنجایش پذیرش جمعیت بالا را در صورت مسکن‌های مهر ندارد که باید برای این موضوعات چاره‌اندیشی جدی کرد.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش جمعیت در تازه‌آباد انشعابات برق نیز وصل می‌شود و باعث بروز افت ولتاژ می‌شود و ضروری‌ است تا ترانس‌های لازم را برای رفع این معضل تهیه کنند.

زندی بر مدیریت ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: برای جلوگیری از ساخت‌سازهای غیرمجاز دهیاران موظفند از دادن خدمات به افراد متخلف سرباز زنند و مانع از این‌گونه ساخت‌و سازها در محل شوند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز طرح بهسازی و زمین‌های کشاورزی را از بین می‌برد و عدم پرداخت حق دهیاری‌ها از سوی این افراد ضربات و لطمه‌های فراوانی به روستا وارد می‌کند.

نماینده عالی دولت در چالوس افزود: در صورت ساخت‌وسازهای غیرمجاز به ‌شدت با متخلفان برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به مشکل شرکت تعاونی روستای تازه‌آباد اظهار داشت: شرکت تعاونی متعلق به همه اعضای شرکت است چرا که هم سرمایه مردم است و هم به‌ صورت تعاونی است و نمی‌توان برای حقوق یک‌ نفر حقوق جمع را نادیده گرفت بنابراین باید در این مورد نیز به‌طور جدی‌تر وارد شد.

زندی با بیان اینکه در مورد مشکل آسفالت تازه‌آباد نیز اگر در ردیف بودجه امسال قرار بگیرد قطعا پیگیری می‌کنیم.