رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

اشتغال‌زایی 750 زندانی در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اشتغال‌زایی 750 زندانی در مازندران

اشتغال‌زایی 750 زندانی در مازندران


مدیر بنیاد تعاون زندانیان مازندران از اشتغال‌زایی 750 زندانی در استان خبر داد و گفت: زندانیان با مهارت‌آموزی، بعد از آزادی کارآفرین می‌شوند.

اشتغال‌زایی 750 زندانی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید ذبیح‌الله موسی‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته برای بیش از 750 نفر از زندانیان مازندرانی اشتغال ایجاد شد، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر 110 میلیون تومان بابت عیدی به خانواده‌های نیازمند زندانیان کمک بلاعوض شد.

وی با اشاره به اینکه هرچه فعالیت تولیدی خدمات تعاون زندانیان گسترده شود اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود، افزود: طبق قراردادی که بنیاد تعاون زندانیان با فنی‌وحرفه‌ای منعقد کرد، زندانیان در حبس به مهارت‌های حرفه‌ای مجهز و اشتغال‌زایی آنها بعد از آزادی تضمین می‌شود.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان مازندران بیان کرد: کارخانه تن‌ماهی زرین میررود در حال حاضر با 22 مددجو به صورت خودگردان فعال شده است.

این مسئول به سالن پرورش قارچ دکمه‌ای زیرپوشش بنیاد تعاون زندانیان مازندران اشاره کرد و افزود: در فاز نخست این سالن پرورش قارچ 10 تن در سال به بهره‌برداری می‌رسد و در برنامه بعدی ما برداشت 220 تن قارچ دکمه‌ای است.

موسی‌زاده تصریح کرد: پرورش قارچ دکمه‌ای در فاز نخست برای پنج نفر به‌طور مستقیم و 20 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون از سوی بنیاد تعاون زندانیان مازندران برای 2 هزار و 90 زندانی اشتغال ایجاد شده است، گفت: اشتغال زندانیان به‌صورت نشسته، رای باز و رای کار است.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان مازندران با اشاره به اینکه زندانیان از خدمات اشتغال‌زایی بعد از خروج بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: زندانیان از وام خوداشتغالی به زندانیان بهره‌مند می‌شوند.

وی به طرح‌های در دست اقدام بنیاد تعاون زندانیان مازندران اشاره کرد و افزود: توسعه پرورش قارچ تا 220 تن در سال، احداث گلخانه در مجتمع پنبه‌چوله، پرورش ماهی قزل‌آلا در مجتمع کشت و صنعت کلاردشت و پرورش نهال مثمر و غیرمثمر از برنامه‌هایی است که با حضور مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در روز شنبه 9 خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد.

موسی‌زاده در پایان سخنانش گفت: بازدید از زندان بابل برنامه احتمالی رحیم مطهرنژاد در سفر به مازندران است.