سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اشتغالزایی 526 نفر در شرکت های دانش بنیان مازندران در دولت یازدهم - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغالزایی 526 نفر در شرکت های دانش بنیان مازندران در دولت یازدهم

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران گفت که با فراهم آوردن بسترهای لازم برای اخذ مجوز شرکت های دانش بنیان و افزایش تعداد این شرکت ها در دولت یازدهم برای 526 نفر از جوانان تحصیلکرده استان شغل ایجاد شد .

اشتغالزایی 526 نفر در شرکت های دانش بنیان مازندران در دولت یازدهم

میثم سیفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در سال 89 و آغاز فعالیت پارک علم و فناوری در مازندران 32 شرکت در این مجموعه فعال بود که از این تعداد 2 شرکت دانش بنیان با اشتغالزایی 145 نفر وجود داشت .
وی ادامه داد : در سه سال ونیم اخیر و با فعال شدن 72 شرکت علمی و تحقیقاتی در پارک علم و فناوری مازندران و صدور مجوز های لازم 23 شرکت دانش بنیان شدند و مابقی نیز در حال طی کردن مراحل دانش بنیان هستند .
معاون پارک علم و فناوری مازندران گفت که فنی و مهندسی و کشاورزی ، بیشترین حجم تشکیل شرکت ها در این مجموعه را به خود اختصاص داده اند .
*** پرداخت بیش از 9میلیارد ریال تسهیلات به شرکت ها
وی از پرداخت تسهیلات برای راه اندازی و تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان به عنوان بخش دیگری از فعالیت های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت که در سه سال و نیم اخیر بیش از 9 میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت ها پرداخت شد .
سیفی اضافه کرد : این میزان تسهیلات از منابع داخلی پارک علم و فناوری مازندران تامین و به این شرکت ها پرداخت شد .
وی با اشاره به اینکه مازندران در فروش محصولات شرکت دانش بنیان رتبه ششم در کشور دارد .
معاون پارک علم و فناوری مازندران گفت : 3 و نیم میلیون دلار ارزش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان مازندران در سه سال و نیم اخیر است .
وی افزود : عراق ،ترکمنستان ، ایتالیا ،افغانستان ، فنلاند و امارات متحده عربی از جمله کشورهای مقصد صادرات عمده محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان مازندران بودند .
به گفته سیفی تامین زمین 12 و نیم هکتاری برای ایجاد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی پارک ، خرید ساختمان شرکت های دانش بنیان ساری و پیگیری تشکیل صندوق فناوری و شکوفایی از جمله اقداماتی است که پارک علم و فناوری در مازندران پیگیری کرد و به ثمر رسید .
مازندران از سال 1389 صاحب پارک علم و فناوری شد و 2 مرکز رشد و هم اکنون بیشتر از یکصد شرکت فناور در این پارک فعالیت دارند .