جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

اشاعه نماز، ناهنجاری را در جامعه از بین می برد - نمایش محتوای خبر

 

 

اشاعه نماز، ناهنجاری را در جامعه از بین می برد

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن خیریان پورˈ امروز  در جلسه دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی مازندران در ساری بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد و افزود: انسان برای رسیدن به کمال نهایی باید از مجرا و مسیر صحیح نماز عبور کرده و با تزکیه نفس به معبود خویش دست یابد.

وی با اشاره به اینکه انسان هر چه در این جهان انجام می دهد هدف نیست بلکه یک وسیله است تا به خواسته های درونی خود برسد ، گفت : این امر زمانی محقق خواهد شد که انسان تقوا الهی را در تمامی شئونات زندگی سرمشق خود قرار دهد.

خیریان پور همچنین به تشکیل شورای اقامه نماز در مرکز استان و شهرستان ها اشاره کرد و بیان داشت : خوشبختانه با همت و تلاش ستاد اقامه نماز مازندران در تمامی شهرستان های این خطه شورای اقامه نماز تشکیل شده و به طور قطع باید فضایی مناسب برای ترویج و اقامه نماز در سطح ادارات دولتی مهیا شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران بر ایجاد و توسعه فرهنگ نماز در مکان های عمومی نظیر پارک های عمومی، تفرجگاه ها، شهرک های مسکونی و سواحل دریا تاکید کرد و گفت: متولیان امر موظفند در حد مناسب فضایی را برای اقامه نماز در مکان های عمومی برای شهروندان بویژه مسافران و گردشگرانی که برای استفاده از مواهب الهی وارد این دیار می شوند، مهیا کنند.

وی افزود : شوراهای اقامه نماز شهرستان های استان باید حداقل هر دو ماه یک بار جلسه اقامه نماز را در دستگاه متبوع خود برگزار نمایند زیرا برگزاری این گونه جلسات تذکری لسانی برای همه دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان خواهد بود.

رییس شورای اقامه نماز استانداری مازندران گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی امسال دو بحث اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را برای نظام اسلامی در اولویت قرار دادند و به عنوان مثال اگر زکات اهمیت داده شود و بموقع پرداخت شود ، در بحث امور عمرانی اثرگذار خواهد بود.

وی افزود : همچنین در بحث فرهنگی می توان به امر فریضه الهی نماز در جامعه بیش از گذشته اهمیت داده شود و خوشبختانه دو مرجع عالی مقام یعنی نماینده ولی فقیه در مازندران و استاندار استان مسوولیت خطیری را در ستاد اقامه نماز این دیار بر عهده دارند.

خیریان پور بر لزوم برگزاری بموقع جلسات ستاد اقامه نماز ، پیگیری برنامه ها، شناسایی ظرفیت ها و رفع مشکلات پیش روی ستاد اقامه نماز در استان تاکید کرد.