جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

اسکله رو - رو بندر امیرآباد تکمیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکله رو - رو بندر امیرآباد تکمیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی نعیمی بعد از ظهر سه شنبه در بازدید سرمایه گذاران قزاقستانی از بندر امیرآباد، با اشاره به تکمیل اسکله رو-رو ریلی گفت : امیدواریم در سال آینده با آغاز بهره برداری از این پروژه بسیار با اهمیت، روند رو به رشد توان عملیاتی این بندر را بیش از پیش سرعت دهیم.

وی با بیان اهمیت ارتباط موثر اقتصادی بین کشورهای همسایه دریای خزر ، بندر امیرآباد را سرشار از پتانسل های سرمایه گذاری دانست و با اشاره به طرف های خارجی سرمایه گذار در بنادر امیرآباد ، امنیت اقتصادی و تجهیزات به روز و رعایت استانداردهای ایمنی و زیست محیطی این منطقه را در حد بسیار بالایی توصیف کرد.

وی با اشاره به آمار تخلیه و بارگیری سال گذشته ، بنادر کشور قزاقستان را یکی از پر ارتباط ترین بنادر با بندر امیرآباد دانست.

آلنوف کوانیشک نماینده استانداری و رییس اتاق بازرگانی مانگستائو قزاقستان، با اذعان به رشد بسیار بالای بندر امیرآباد در خلال سالهای اخیر ، گفت : معمولا بنادر هر کشور آیینه ای است که وضعیت آن کشور را نشان می دهد و بندر امیرآباد با بهره گیری از سطح بالای تکنولوژی و امکانات و گواهینامه های بین المللی نشانگر ثبات و دیدگاه بسیار خوب مدیران آن است.

در ادامه و ضمن بازدید میدانی از محوطه های بندری و اسکله ها ، دو طرف برای همکاری های بیشتر به توافقاتی دست یافتند که تکمیل آنها به جلسات آتی و برنامه ریزی های اتاق بازرگانی موکول شد.