سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اسکان 18 هزار مسافر در بقاع متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان 18 هزار مسافر در بقاع متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از 28 اسفند تا 10 فروردین ماه جاری 18 هزار مسافر و زائر نوروزی در زائرسرا و سوئیت‌های بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.

اسکان 18 هزار مسافر در بقاع متبرکه مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی و اجرای طرح ملی آرامش بهاری از 28 اسفند تا 14 فروردین مسافران زیادی به استان مازندران سفر کردند.

وی با اشاره به اینکه از 28 اسفند 94 تا 10 فروردین‌ماه امسال 2 میلیون نفر بار زائر امامزادگان و بقاع متبرکه این استان بودند، ادامه داد: در این مدت 18 هزار مسافر و زائر نوروزی در زائرسرا و سوئیت‌های این اماکن مذهبی اسکان یافتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مردم ولایت‌مدار و انقلابی و میهمان‌دوست استان، آماده خدمت‌رسانی و پذیرایی از مسافران نوروزی را داشته و مسئولان و خادمان در امام‌زادگان و بقاع متبرکه تا پایان طرح به مسافران خدمات رفاهی و فرهنگی و عبادی و معنوی می‌دهند.

علیزاده افزود: ترویج و گسترش موقوفات در جامعه می‌تواند بسیاری از مشکلات در حوزه درمانی، اجتماعی و فرهنگی را برطرف کند.

وی وقف را بهترین باقیات و صالحات برای هر انسانی دانست و تصریح کرد: این سنت حسنه نیکوترین سند الهی و بهترین راه برای ترویج معارف دینی در جامعه محسوب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از وقف به‌عنوان تفسیر عملی قرآن ‌کریم و اهل‌بیت (ع) یاد کرد و ادامه داد: وقف نام، یاد و اموال انسان‌ها را حتی بعد از مرگ واقف زنده نگه می‌دارد و همیشه در بین مردم و نیازمندان وجود دارد.

علیزاده با بیان اینکه ترویج سنت حسنه وقف حرکت در مسیر سبک زندگی اسلامی و انسانی است، گفت: با توجه به گسترش فرهنگ غربی در جامعه اسلامی، ترویج سنت وقف می‌تواند بهترین زمینه برای گسترش فرهنگ دینی و اسلامی باشد.