سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اسکان اضطراری 41 حادثه دیده در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان اضطراری 41 حادثه دیده در مازندران

مهدی ولی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از پوشش امدادي ۷۴ حادثه در يك هفته گذشته خبر داد و افزود: ارائه خدمات امدادي لازم به ۳۶ سانحه جاده اي،۱۴ حادثه شهري،۱۰ عمليات برف و كولاك،۲ حادثه سيل و آبگرفتگي،۲ حادثه كوهستان و ۹ فقره فوريت هاي امدادي مراجعين به پايگاههاي امدادي از جمله خدمات ارائه شده امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر استان مازندران در يك هفته گذشته بوده است.

وي افزود: ارائه خدمات امدادي لازم به ۱۳۲ مصدوم، ارائه خدمات درمان سرپايي به ۶۵ نفر، انتقال ۴۳ مصدوم به مراكز درماني و اسكان اضطراري ۴۱ نفر از ديگر خدمات نجاتگران هلال احمر استان بوده است. ولي پور گفت:در اين عملياتها ۲۹۲ نفر در قالب ۹۵ تيم امدادي با بكارگيري ۸۶ دستگاه آمبولانس و خودروي امدادي مشاركت داشتند.

ولی پور همچنین از سفر پیاده حاج عباس سلامی از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر فریدونکنار با شعار کرامت انسانی، صلح جهانی  و با بدرقه رییس هلال احمر فریدونکنار به کربلای معلی خبر داد و گفت: وی که چندین مرتبه با پای پیاده به مشهد مقدس عزیمت کرده بود این بار تصمیم گرفته تا با پای پیاده ضمن عبور از استانهای تهران، قم، مرکزی، لرستان و خوزستان عازم کشور عراق شده تا در روز چهلم شهادت اباعبدالله (ع) در کربلای معلی نائب الزياره خانواده بزرگ هلال احمر باشد.

{jcomments off}