جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

آسمان مازندران در تاسوعا و عاشورا ابری است - نمایش محتوای خبر

 

 

آسمان مازندران در تاسوعا و عاشورا ابری است

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از دوشنبه‌شب انتظار داریم شاهد افزایش ابر و رگبار پراکنده باران باشیم که شرایط برای بارش در غرب مازندران بیشتر خواهد بود.

آسمان مازندران در تاسوعا و عاشورا ابری است

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز یکشنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم بود به طوری‌ که بیشترین دما مربوط به ساری و قائم‌شهر با 28 درجه و کمینه دما مربوط به بلده با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی بیان کرد: روز دوشنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم بوده و هوای استان عمدتاً صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از دوشنبه شب تا صبح سه‌شنبه موج ضعیفی از روی نوار شمالی عبور می‌کند که به‌دنبال آن جریانات کمی شمالی شده و انتظار داریم شاهد افزایش ابر و رگبار پراکنده باران باشیم که شرایط برای بارش در غرب مازندران بیشتر خواهد بود.

اسدی ادامه داد: از بعداز ظهر سه‌شنبه مصادف با (تاسوعا) تا روز چهارشنبه (عاشورا) انتظار داریم آسمان مازندران صاف تا نیمه ابری باشد و در برخی ساعات شاهد افزایش ابر باشیم، اما پدیده بارشی خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

وی اضافه کرد: از چهارشنبه شب تا صبح شنبه با عبور موج کم و بیش ناپایدار انتظار داریم شاهد افزایش ابر، ابرناکی آسمان، رگبار پراکنده و وزش باد باشیم که احتمال بارش در غرب مازندران بیشتر است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه آسمان استان روز جمعه صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود، افزود: از لحاظ دمایی نیز تغییرات دمایی چندانی در این مدت پیش‌بینی نمی‌شود.

اسدی یادآور شد: از روز سه‌شنبه انتظار داریم حداکثر دمای هوای مازندران یکی دو درجه خنک‌تر می‌شود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.