سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آسمان مازندران بارانی و سرد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آسمان مازندران بارانی و سرد می‌شود

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از اواخر روز جمعه تا روز شنبه با عبور یک موج، افزایش ابر، وزش باد، در برخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات بارش پراکنده و وزش باد نسبتا شدید را شاهد هستیم.

آسمان مازندران بارانی و سرد می‌شود

نوربخش داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی مازندران در روزهای پنج‌شنبه 17 و جمعه 18 دی‌ماه امسال به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی بر روی منطقه افزایش دما و وزش باد گرم پیش‌بینی می‌شود که وزش باد در ارتفاعات شدید است.

وی بیان کرد: از اواخر روز جمعه تا روز شنبه با عبور یک موج، افزایش ابر، وزش باد، در برخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات بارش پراکنده و وزش باد نسبتا شدید را شاهد هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: از بعد از ظهر روز شنبه 19 تا روز یک‌شنبه 20 دی‌ماه امسال با توجه به شکل‌گیری جریانات سرد شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر شاهد بارندگی و وزش باد نسبتا شدید هستیم.

داداشی یادآور شد: طی این مدت علاوه بر کاهش دما، بارش در ارتفاعات به صورت برف است.

وی در پایان با اشاره به اینکه دریای خزر به صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، گفت: این سامانه بارشی از اواخر روز یک‌شنبه به‌تدریج از آسمان مازندران خارج می‌شود.