جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آسفالت 220 کیلومتر از راه روستایی شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

آسفالت 220 کیلومتر از راه روستایی شهرستان نور

سرپرست اداره راه و شهرسازی نور، گفت: شهرستان نور بیش از 400 کیلومتر راه روستایی دارد که 220 کیلومتر آسفالت و بقیه راه شوسه است.

آسفالت 220 کیلومتر از راه روستایی شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، مسعود رامی  در آیین بهره‌برداری از راه‌های روستایی روستاهای وازک و سنگنو از توابع بخش مرکزی نور، اظهار کرد: شهرستان نور با بیش از 2 هزار و 600 کیلومتر مربع وسعت، 18 درصد از پهنه جغرافیایی مازندران را به خود اختصاص داده که دارای 675 کیلومتر راه است.

وی افزود: از این مقدار 150 کیلومتر راه اصلی، 260 کیلومتر راه فرعی، 220 کیلومتر راه روستایی آسفالته و 180 کیلومتر راه روستایی شوسه است.

سرپرست راه و شهرسازی شهرستان نور از اقدامات راهداری و نگهداری راه‌های شهرستان خبر داد و گفت: رفع نقاط حادثه‌خیز و ایمن‌سازی محور نورـ چمستان ـ آمل با ایجاد و نصب نیوجرسی، علائم راهنمایی، تابلوهای هشداری و ... یکی از اقدامات مهم در این محور بود که گواه آن کاهش تصادفات در این محور است.

این مسئول ادامه تعریض و بهسازی مسیر این محور از چمستان به آمل، که با تزریق اعتبار لازم هرچه سریع‌تر تکمیل می‌شود، روکش آسفالت محور رویان به گلندرود به طول 17 کیلومتر در فاز نخست و ترمیم همزمان آسفالت موجود، روکش آسفالت محور پل زنگوله به بلده به طول 25 کیلومتر با پیشرفت 80 درصدی عملیات اجرایی را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

رامی افزود: در حوزه راه‌های روستایی 21 محور روستایی در حال احداث راه ایمن، 12 محور در حال روکش آسفالت با پیشرفت 50 تا 60 درصد عملیات اجرایی و بعضا نیز در مرحله مناقصه و گرفتن پیمانکار است و پنج پروژه نیز با 17 هزار و 150 میلیون ریال اعتبار هزینه شده بهره برداری شد.

وی از انجام 32 کیلومتر روکش آسفالت با اعتبار هزینه شده 6.5 میلیارد تومان در سال 93 خبر داد و گفت: امروز راه روستایی روستای سنگنو که به طول 5 هزار و 200 متر و عرض پنج متر با هزینه 10 میلیارد ریال، با مشارکت محلی و نیز راه روستایی روستای وازک به طول 2 هزار و 300 متر و عرض متوسط پنج متر که با هزینه قریب به 5 میلیارد ریال آسفالت شد، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و زیر بار ترافیک رفت.

علی کاویانپور رئیس شورای روستای سنگنو نیز در این مراسم به حضور دامداران و کشاورزان در ایام زمستان در روستا و تولید لبنیات و گوشت  اشاره کرد و گفت: انتظار این روستاییان توجه بیشتر دولت به عمران و آبادانی و رفع محرومیت روستا‌ست تا با دلگرمی بیشتر به کار و تلاش خود ادامه دهند.