جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

آسفالت راه های روستایی مازندران 300 میلیارد تومان اعتبارنیازدارد - نمایش محتوای خبر

 

 

آسفالت راه های روستایی مازندران 300 میلیارد تومان اعتبارنیازدارد

' سهراب طور ' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود : با تخصیص این اعتبار و آسفالت این مسافت ، شاخص راه آسفالت روستایی مازندران از 53 درصد کنونی به حدود 63 درصد افزایش خواهد یافت که تقریبا معادل میانگین کشور است.

وی ادامه داد : در حال حاضر با اعتبارات موجود از منابع مختلف حدود دو دهه زمان نیاز است تا تمامی راه های روستایی استان روکش آسفالت شود.

طور از مسوولان نهادهای ذیربط بویژه نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی خواست تلاش کنند تا در بودجه سال 94 اعتبار مورد نیاز برای این منظور پیش بینی شود.

مسوول راه های روستایی اداره کل راه و شهرسازی مازندران همچنین از آغاز اجرای طرح آسفالت کردن راه های روستایی استان با همکاری دولت و مشارکت های مردمی از ابتدای سال جاری خبرداد و گفت که هم اکنون روکش آسفالت حدود 555 کیلومتر از راه های روستایی مازندران با این روش در حال انجام است.

وی افزود : 30 درصد از هزینه روکش آسفالت در قالب این طرح از محل مشارکت مردم و بقیه نیز از محل تملک دارایی تامین می شود.

طور اجرای این طرح را در دولت یازدهم یکی از کارهای موفق ارزیابی کرد و گفت : تلاش می شود تا پایان سال جاری تمامی این مسیر در صورت مساعد بودن شرایط جوی آسفالت شود.

وی اعتبار منظور شده برای روکش آسفالت این مسافت راه روستایی را بیش از 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : هم اینک روستاییان شهرستان های بابلسر ، عباس آباد ، ساری و بابل مشارکت بیشتری نسبت به سایرشهرستان های مازندران داشته اند.

آمارهای موجود نشان می دهد که از طول حدود هفت هزار و 745 کیلومتر راه روستایی مازندران ، حدود چهارهزار و 49 کیلومتر تاکنون روکش آسفالت شده است.

{jcomments off}