رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

اسرائیل در جنگ اخیر غزه در جهان خار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اسرائیل در جنگ اخیر غزه در جهان خار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری با دعوت همه نمازگزاران به زهد و تقوی الهی اظهار کرد: باید تلاش کنیم که زهد اسلامی در کشور حاکم شود، پیشرفت کشور ما در گرو حاکمیت مطلق زهد اسلامی است.

وی تصریح کرد: انسان برای داشتن آرامش در زندگی باید به داشته‌های خویش دلخوش باشد و در صورت بروز مشکل در زندگی به خداوند توکل کند و اگر مصیبتی برای فرد در زندگی به وجود آمد نباید نگرانی داشته باشد و دل در گرو خداوند ببندد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به نسل‌کشی مردم غره توسط اسرائیل و ایادی آنها گفت: مقاومت مردم فلسطین اسرائیل را به عقب راند و دشمن در این منطقه با زبونی خواستار اجرای آتش بس است، دشمن در این منطقه جنگ‌آفرینی کرد و وقتی دید که مردم فلسطین از آرمان‌هایی که دارند عقب‌نشینی نمی‌کنند تسلیم شد و خواستار اجرای آتش‌بس شد.

وی با اعلام اینکه اسرائیل در این جنگ بیشتر از گذشته نزد جهانیان خار و ذلیل شد، افزود: در حال حاضر انزجار جهانی بر علیه نسل‌کشی اسرائیل در جهان به راه افتاد و بسیاری از کشورهای اروپایی بر علیه این جهانخوار موضع جدی گرفتند.

طبرسی اضافه کرد: اسرائیل در این جنگ مورد نفرت بیشتر جهانیان قرار گرفت و با وجود تجهیزات مناسبی که در اختیار داشت، تلفات سنگینی بر بدنه ارتش وی وارد شد.

وی بیان کرد: به برکت مقاومت مردم فلسطین گنبد آهنین اسرائیل نیز نفوذپذیر شد و تنها در حد حرف باقی ماند و قدرت نظامی اسرائیل در برابر مقاومت به چالش کشیده شد و به جهانیان نشان داد که اسرائیل فقط تبلیغات وسیع دارد ولی در عمل کشور قدرتمند نظامی نیست.

این مسئول با اشاره به پیام روز عید فطر رهبر انقلاب و نیز پیام سردار سلیمانی در ارتباط با مبارزه جهانی با اسرائیل گفت: این دو پیام وحشت عجیبی در بین سران اسرائیل ایجاد کرد و ناچار شدند که آتش بس را بپذیرند.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: اسرائیل به دنبال خلع سلاح مردم مسلمان غزه است و تلاش‌های زیادی در این ارتباط انجام داد ولی موفق به این اقدام نشد.

این مسئول با اعلام اینکه اسرائیل در این جنگ کودکان و مردم بی‌دفاع را مورد هدف قرار داد، افزود: کودکان بی‌گناه زیادی در این جنگ کشته شدند ولی آه مظلوم دامن سران آنها را گرفت و آه مظلوم بر جسارت ظالم در این جنگ پیروز شد و حق بر باطل غلبه کرد و یک بار دیگر در صحنه بین‌المللی زبونی اسرائیل به رخ جهانیان کشیده شد.

طبرسی بیان کرد: اسرائیل با وجود پیشرفته‌ترین سلاح برای چندمین بار در برابر مسلمانان شکست خورد و این نشان از انسجام مسلمانان در برابر کفر دارد او در این جنگ تلاش داشت که موجودیت اسلام را زیر سوال ببرد و سیاست شوم آمریکایی را در منطقه حاکم کند ولی به برکت مقاومت مردم غزه کمترین نتیجه‌ای به دست آورد.

امام جمعه ساری با اشاره به تلاش داعش برای کشتار مردم عراق گفت: سران داعش نیز بدانند که به زودی به سرنوشت اسرائیل در منطقه دچار خواهند شد و جنازه‌های آنها نیز در کنار سربازان اسرائیل قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با تبریک روز خبرنگار به اهالی قلم گفت: خبرنگاران امین جامعه هستند و باید در تهیه خبر امانت، تعهد، صداقت، بی‌طرفی و منافع ملت و دولت را در نظر داشته باشند.

طبرسی ادامه داد: خبرنگاران برای توسعه کشور باید همراه و همکار دولت اسلامی باشند و نباید مطالبی را درج کنند که استکبار از این مطلب بر علیه کشور استفاده کند.

وی افزود: واقعیت‌های جامعه نیز با ظرافت خاصی از سوی خبرنگاران مطرح شود و از سیاه‌نمایی عملکرد مسئولان باید پرهیز شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: ایران کشور اسلامی است و خبرگزاری‌های کشور ما نیز باید متفاوت از سایر کشورها باشند.