سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

استکبار جهانی از پیشرفت علمی ایران بیزار است - نمایش محتوای خبر

 

 

استکبار جهانی از پیشرفت علمی ایران بیزار است

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری گفت: استکبار جهانی از پیشرفت علمی ایران بیزار است، زیرا می‌خواهند ملت ایران به آنها وابسته شوند.

استکبار جهانی از پیشرفت علمی ایران بیزار است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: پژوهش از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای پیشرفت جامعه، به پژوهش و دستاورد‌های علمی توجه بیشتری شود.

وی ضمن گرامی‌داشت روز پژوهش، بیان کرد: تحقق علمی در کشور موجب پیشرفت در موضوعات مختلف جامعه می‌شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر کشوری تلاش می‌کند تا در فناوری پیشرفت کند، اضافه کرد: هر کشوری با پیشرفت فناوری می‌تواند جزو کشورهای پیشرفته جهان قرار گیرد.

معلمی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به‌دلیل دشمنی با ملت ایران با ایجاد مشکلات، می‌خواست از رشد علمی ما جلوگیری کند، تصریح کرد: استکبار جهانی در مراحل مختلف، مانع از رشد زیرساخت‌های علمی کشور شد اما دانشمندان جوان ایرانی با اقتدار توانستند به پیشرفت‌های علمی دست یابند.

وی با تأکید بر اینکه استکبار جهانی هرگز نتوانست مانع پیشرفت علمی کشور شود، اضافه کرد: ملت ایران با توجه به مشکلات موجود، توانستند به‌سمت دستاورد‌های علمی گام‌های موثری بردارند‌.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: دانشمندان ایرانی با اقتدار، توانستند در مدت زمان کوتاهی، دستاوردهای علمی بزرگی را به‌دست آورند.

امام جمعه قائم‌شهر متذکر شد: استکبار جهانی از پیشرفت علمی کشور ایران بیزار است، زیرا او می‌خواهد ملت ایران به آنها وابسته شوند.

معلمی با بیان اینکه هر کشوری می‌تواند در پیشرفت علمی گام بردارد، اضافه کرد: در گذشته و حال، کشور ایران دارای دانشمندان بزرگی بوده که توانستند در پیشرفت دستاوردهای علمی گام‌های موثری بردارند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای رسیدن به پیشرفت‌های علمی نیاز به همت است، گفت: باید استعدادهای نهفته در سطح کشور هویدا و شکوفا شود.