جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

استکبار با تحریک مردم به‌دنبال ایجاد سلطه در منطقه است - نمایش محتوای خبر

 

 

استکبار با تحریک مردم به‌دنبال ایجاد سلطه در منطقه است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: استکبار و عوامل آن درصدد تحریک و سرکوب مردم هستند تا فضا را برای ایجاد سلطه فراهم کنند و اصحاب رسانه می‌توانند با افشای حقیقت و واقعیت به مسلمانان کمک کنند.

استکبار با تحریک مردم به‌دنبال ایجاد سلطه در منطقه است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی در دیدار جمعی از اعضای بسیج رسانه این شهرستان، با بیان اینکه اصحاب رسانه، اربابان قلم و جراید هستند، اظهار کرد: شأنیت نگارش خبر بسیار بالاست و آیه شریفه "ن والقلم و مایسطرون" گواهی این امر است.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه توان نگارش و القاء فرهنگ را دارند و همین مهم وظایف آنان را سنگین‌تر می‌کند چرا که آنان امانت‌دار هستند و هر‌کسی به‌درستی امانت‌داری کند در پیشگاه خداوند رحمان عزیز‌تر است.

امام جمعه قائم‌شهر، رسانه را در جهت رشد فرهنگی و یا عقب‌ماندگی جامعه تأثیرگذار دانست و افزود: اصحاب رسانه نقش مهمی در بالابردن یا تنزل فرهنگ در جوامع مختلف دارند.

این مسؤول با بیان اینکه بسیج به معنای عزم، اراده ، سلامت و پاکی است، بیان کرد: بسیج رسانه از دو عنوان مقدس و زیبا تشکیل شده است.

معلمی افزود: در جنگ‌های گذشته، آنانی که رجز می‌خواندند و شعر می‌گفتند هم نوعی رسانه محسوب می‌شدند چرا‌ که برای تضعیف روحیه دشمن این کار را انجام می‌دادند و در حال حاضر هم این روش رواج و کاربرد دارد.

وی رسانه را مسیر اشاعه ارزش‌های والای انسانی دانست و اظهار کرد: بعضی از قدرت‌های تروریسم با استفاده از رسانه فرد مقابل خود را متهم کرده و آن‌قدر این ادعا را تکرار می‌کنند تا به جایگاه طرف مقابل آسیب برسانند و او را در دید مردم متهم جلوه دهند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: انسان بسیجی هدف‌مند است و هدف والای او حق‌طلبی و اظهار انزجار از ظلم است.

این مسؤول افزود: در گوشه و کنار دنیا، استکبار مسلمانان را به جان هم انداخته است و به بهانه اختلافات قومی و فرقه‌ای، اقوامی همچون بودایی‌ها و هندی‌ها را علیه مسلمانان به‌ویژه شیعیان تحریک می‌کنند.

معلمی گفت: استکبار و عوامل آن درصدد تحریک و سرکوب مردم هستند تا فضا را برای ایجاد سلطه فراهم کنند و اصحاب رسانه می‌توانند با افشای حقیقت و واقعیت به مسلمانان کمک کنند.

به گزارش فارس، این دیدار که در دفتر امام جمعه شهرستان قائم‌شهر برگزار شد فرمانده سپاه شهرستان قائم‌شهر و اصحاب رسانه حضور داشتند.