سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استقرار 850 صندوق بهزیستی مازندران برای دریافت زکات فطره - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار 850 صندوق بهزیستی مازندران برای دریافت زکات فطره

مدیرکل بهزیستی مازندران از استقرار 850 صندوق برای دریافت زکات فطره در مناطق مختلف استان از صبح روز عید فطر خبر داد و گفت که این صندوق ها تا روز جمعه برای جمع آوری فطریه و کفاره روزه شهروندان فعال خواهند بود.

استقرار 850 صندوق بهزیستی مازندران برای دریافت زکات فطره

سعید آرام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : 750 صندوق از این تعداد متعلق به بهزیستی و یکصد صندوق دیگر هم مربوط به بعضی از موسسات خیریه تحت نظارت این نهاد است که مجاز به جمع آوری زکات فطره هستند.
وی محل استقرار صندوق ها را مصلاها و محل برگزاری نماز عید فطر و جماعت و اعلام کرد و گفت : مردم می توانند فطریه خود را به پایگاههای ثابت سطح شهر و ادارات بهزیستی شهرستانها هم تحویل دهند.
مدیرکل بهزیستی مازندران افزود : کنار هر صندوق جمع آوری زکات فطره یک صندوق جمع آوری کفاره نیز قرار داده می شود تا شهروندان بتوانند کفاره هایشان را هم تحویل بهزیستی بدهند.
وی گفت : از آنجا که مصارف زکات فطره و کفاره روزه با هم فرق دارد ، لازم است شهروندان آنها را به صورت جداگانه و در صندوق های مربوطه قرار دهند.
مدیرکل بهزیستی مازندران زکات فطره و کفاره جمع آوری شده این نهاد و موسسات خیریه مجاز تحت پوشش در سال گذشته را حدود هفت میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد.
به گفته وی افراد خیر پارسال هفت میلیارد تومان به صورت نقدی و هفت میلیارد تومان به صورت غیرنقدی به اداره کل بهزیستی مازندران کمک کردند.
استان مازندران بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد.