جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

استقرار هوای گرم در مازندران وارد هفته چهارم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار هوای گرم در مازندران وارد هفته چهارم شد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هفته جاری، چهارمین هفته‌ای است که تداوم و استقرار گرما را در آسمان استان شاهد هستیم.

استقرار هوای گرم در مازندران وارد هفته چهارم شد

احمد اسدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی استقرار جوی نسبتاً پایدار و الگوی تابستانه را بر بروی نوار شمالی کشور نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه حدود سه هفته‌ای است که الگوی تابستانه بر آسمان مازندران مستقر است و عمدتاً روزهای آفتابی، گرم و مرطوبی را شاهد هستیم، اضافه کرد: هفته جاری، چهارمین هفته‌ای است که تداوم و استقرار گرما را در آسمان مازندران داریم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: طی شبانه‌روز گذشته کمینه و بیشینه دمای مناطق ساحلی شهرهای رامسر بین 23 تا 32، نوشهر 23 تا 31، آمل 23 تا 35، بابلسر 24 تا 33، قائم‌شهر 22 تا 34، ساری 23 تا 35، دشت‌ناز 21 تا 35، بندر امیرآباد 23 تا 33 و گلوگاه 20 تا 34 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

اسدی اضافه کرد: همچنین کمینه و بیشینه دمای ارتفاعات سیاه‌بیشه بین 14 تا 26، کجور 14 تا 27، بلده 14 تا 23، آلاشت 15 تا 24، پل‌سفید 20 تا 34 و کیاسر 15 تا 27 درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وی افزود: رطوبت هوا در مناطق ساحلی 45 تا 95 و در ارتفاعات مازندران 25 تا 80 درصد متغیر بوده ست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه برای هفته جاری کماکان جو آرام و هوای استان عمدتاً صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد:در ارتفاعات استان به‌دلیل شرایط فصلی و جغرافیایی رشد ابر و وزش باد را شاهد هستیم که بارش خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

اسدی با تأکید بر مدیریت مصرف انرژی با توجه به هوای گرم و شرجی، خاطرنشان کرد: همچنین لازم است کشاورزان در این زمینه برنامه‌ریزی کنند.

وی در پایان گفت: دریای مازندران 30 و 31 مردادماه به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که لازم است افراد با رعایت نکات ایمنی در محدوده طرح‌های دریا شنا کنند.