سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

استقرار نیروهای امدادی هلال‌احمر در سواحل تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار نیروهای امدادی هلال‌احمر در سواحل تنکابن

یدالله صالحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن با اشاره به اینکه تیم‌های سیار موتورسوار امداد و نجات هلال‌احمر تنکابن با تجهیزات اولیه در نقاط کور سواحل و مناطق شنا ممنوع به حمایت و پشتیبانی از ناجیان غریق می‌پردازند، گفت: در این بین در صورت نیاز به اقدامات تکمیلی با کمک خط ارتباطی ویژه از کمک‌های تکمیلی مانند آمبولانس نیز بهره‌گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برای کمک به بانوان حادثه‌دیده در طرح‌های سالم‌سازی سواحل نیز در کنار استقرار نیروهای امدادی و چادر ویژه جمعیت، امسال یک نیروی آموزش‌ دیده از بانوان عضو تیم توانا نیز مستقر شد، تصریح کرد: با توجه به شروع فصل گرم و حضور بیشتر گردشگران در خطه شمال فعالیت‌های امدادی جمعیت نیز افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر عباس‌آباد و تنکابن با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات بهتر و موثرتر قبل از آغاز فصل گرم برنامه‌های ویژه بازآموزی، بازتوانی و به‌روزسازی اطلاعات و دانش‌‌امدادگران در دستور کار قرار گرفت، افزود: آموزش نیروهای امدادی جمعیت با عناوین امداد جاده‌ای، ساحلی و کوهستانی جنگلی در قالب کارگاه‌های آموزشی برگزار شد.

وی افزود: در حال حاضر در 6 طرح سالم‌سازی دریای دو شهرستان نیروهای امدادی مستقرند و دو پایگاه دائمی در حدفاصل شهرستان‌های تنکابن و عباس‌آباد خشکه‌داران و نیز ابتدای مسیر کوهستانی جنگلی دو هزار و سه هزار به صورت شبانه‌روزی مستقر بوده و به امداد و نجات گردشگران و ساکنان می‌پردازند.

رئیس جمعیت هلال‌‌احمر تنکابن و عباس‌آباد تاکید کرد: به همه هموطنان و گردشگران که به شمال سفر می‌کنند توصیه می‌کنیم برای شنا و استفاده از دریا به طرح‌های سالم‌سازی دریا مراجعه کنند و از امکانات رفاهی و امدادی آن بهره‌مند شوند و هیچ‌گاه برای شنا به مناطق کور و شنا ممنوع سواحل نروند.

صالحی گفت: اخیراً در مناطق کوهستانی دو شهرستان گزارشاتی از صدمات وارده براثر استفاده گردشگران از تاب‌هایی که در دامنه شیب کوهستانی و جنگلی توسط برخی از غرفه‌داران این مناطق تعبیه شد داشتیم که در برخی از موارد این صدمات فراتر از شکستگی استخوان دست و پا و وارد شدن صدمات جدی حتی قطع نخاع و فلج شدن بوده است.

وی گفت: با توجه به این مخاطرات از مسئولان ویژه رسیدگی به این مسائل می‌خواهیم با کسانی ‌که این تاب‌ها را نصب می‌کنند برخورد کنند زیرا این تاب‌ها بیش از تصورمان موجب حادثه و صدمات شدید می‌شوند.