جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

استقرار نیروهای امدادی در کجور ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار نیروهای امدادی در کجور ضروری است

احمدی لاشکی در حاشیه آیین افتتاح نخستین بنای پایگاه امداد و نجات کوهستان کجور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر با ارج نهادن به حرکت ارزشمند هلال‌احمر در احداث پایگاه امداد و نجات کوهستان کجور افزود: کجور منطقه حادثه‌خیزی است و زلزله هشت خرداد 83 که کانون آن در فیروزآباد کجور بود را همگان به یاد دارند و بنابراین احداث پایگاه امداد و نجات در کجور بسیار ضروری بود.

وی افزود: با توجه به آغاز مسافرت‌ها از سراسر کشور به بخش کجور راه‌اندازی و فعال کردن پایگاه امداد و نجات در شهر پول کجور نیز باید در اسرع وقت انجام شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از فعالیت‌های هلال‌احمر در ایام بحران برف در غرب مازندران و به ویژه نوشهر و چالوس بیان داشت: پروسه تهیه و خرید زمین برای احداث بنای هلال‌احمر نوشهر طولانی شد و مسئولان باید نسبت به سرعت بخشی در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تنها احداث ساختمان امداد و نجات در بخش کجور کفایت نمی‌کند، گفت: باید نیروی انسانی و استقرار نیروهای امداد و نجات در این منطقه به صورت دائمی باشد.

احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: با توجه به کوهستانی بودن کجور و پراکندگی روستاها در بخش کجور، پایگاه امداد و نجات در این منطقه نیاز به تقویت در بخش‌های نیروی انسانی و تجهیزات دارد.

وی همچنین تصریح کرد: برخی روستاهای بخش کجور برای استقرار پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر در منطقه خود به صورت کانکس اعلام آمادگی کردند که هلال‌احمر شهرستان نوشهر و استان مازندران باید در این مورد اقدامات لازم را برای ایجاد پایگاه امداد و نجات انجام دهند.