سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

استقرار نمایندگی موقت صدور ویزای عراق در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار نمایندگی موقت صدور ویزای عراق در ساری

مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت: نمایندگی موقت صدور ویزای عراق در ساری مستقر شد.

استقرار نمایندگی موقت صدور ویزای عراق در ساری

حبیب‌الله ساداتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نمایندگی موقت سفارت عراق برای صدور ویزا از امروز در شهرستان ساری مستقر شد.

وی با بیان اینکه زائران برای ثبت‌نام به سامانه سماح مراجعه کنند، اضافه کرد: 220 دفتر زیارتی در استان فعال هستند که متقاضیان بعد از ثبت‌نام یکی از دفاتر زیارتی را انتخاب کنند و خود کارگزاران دفاتر زیارتی اقدامات لازم برای گرفتن ویزا برای افراد را انجام می‌دهند و نیازی به مراجعه حضوری افراد نیست.

مدیرکل حج و زیارت مازندران ادامه داد: کارگزاران لیست ویزا گرفته‌ها را به سرگروه‌ها تحویل دهند سرگروه‌ها نیز از لیست کپی رنگی گرفته و در اختیار افراد گروه قرار دهند.

این مسؤول یادآور شد: اگر افراد هنگام مراجعه به دفاتر زیارتی مشاهده کردند که برای صدور ویزا وجوه نقدی دریافت می‌شود این ویزا اعتبار ندارد و از نظر ما مردود است.

ساداتی با اعلام اینکه حدود 12 هزار نفر برای زیارت اربعین نام‌نویسی کردند، افزود: ثبت‌نام زائران تا 24 آبان ماه امسال ادامه دارد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر پنج پرواز برای زائران عتبات در نظر گرفته شده است و زائران در روزهای شنبه، یک‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.