سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

استقرار دبیرخانه همایش ملی «شب نشان نیما» در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار دبیرخانه همایش ملی «شب نشان نیما» در نوشهر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران از استقرار دبیرخانه همایش ملی «شب نشان نیما» در اداره ارشاد نوشهر خبر داد.

استقرار دبیرخانه همایش ملی «شب نشان نیما» در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، احد جاودانی شامگاه پنج‌شنبه در دیدار با اعضای اجرایی ستاد همایش ملی «شب نشان نیما» در نوشهر با قدردانی از دست‎اندرکاران این همایش ملی، گفت: در دنیای توسعه‌یافته، توسعه فرهنگی مرهون زحمات و تلاش تشکل‌های مردم‌نهاد است و دولت فقط تا جایی که امکان داشته باشد حمایت می‌کند.

جاودانی با بیان اینکه هر وقت توسعه فرهنگی بر عهده انجمن‌های مردم‌نهاد گذاشته شد، موفقیت حاصل شد، افزود: از انجمن‌های مردم‌نهاد در راستای توسعه فرهنگی در مازندران حمایت می‌کنیم.

وی به اهمیت جایگاه نیما یوشیج در شعر و ادبیات پرداخت و تصریح کرد: شوراها‌ی شهرهای مازندران که خیابانی به نام «نیما یوشیج» در آن شهر وجود ندارد باید نسبت به نام‌گذاری یکی از خیابان‌های شهر به نام این شاعر پرآوازه مازندرانی اهتمام ورزند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به برگزاری ششمین همایش ملی «شب نشان نیما» در شهرستان نوشهر، گفت: دبیرخانه این همایش ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر به‌زودی استقرار می‌یابد.

وی از احداث مجتمع فرهنگی و سینمایی در شهرستان کلاردشت خبر داد و اظهار کرد: به همت شورای شهر و شهرداری این شهر و مساعدت فرمانداری، قطعه زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر در بهترین نقطه کلاردشت برای احداث مجتمع فرهنگی و سینمایی در نظر گرفته شد.

جاودانی افزود: در این باره تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد مازندران و شهرداری کلاردشت با حضور شورای شهر و فرمانداری منعقد و مبادله شد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌ها و مکاتبات لازم برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای احداث این مجتمع فرهنگی و سینمایی انجام شد و منتظر پاسخ هستیم، تصریح کرد: تاکنون سه آمفی‌تئاتر در مازندران تبدیل به سالن نمایشی ـ سینمایی شد و درصدد هستیم دیگر آمفی‌تئاترهای سطح استان که چنین قابلیتی داشته باشند را نیز به سالن نمایشی ـ سینمایی ارتقا دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری همایش علمی بررسی اشعار طبری نیما یوشیج در مازندران خبر داد و اظهار کرد: کمیته‌های علمی این همایش از دانشگاه‌های مازندران تشکیل شد و فراخوان آن نیز در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همایش علمی بررسی اشعار طبری نیما یوشیج برای نخستین‌بار در کشور برگزار می‌شود، یادآور شد: از تمامی فرهیختگان دعوت می‌شود تا آثار خود را که درباره اشعار طبری نیما یوشیج چاپ کردند را به دبیرخانه این همایش در مازندران که متعاقبا اعلام می‌شود، ارسال کنند.

جاودانی گفت: به‌دنبال تربیت مدیر و کارکنان از بدنه ارشاد هستیم و بنابراین اگر کارکنان ادارات ارشاد که از بدنه ارشاد نیستند اما در این محیط مشغول به کار هستند، یا انتقالی دائم به فرهنگ و ارشاد بگیرند یا به همان اداره مربوطه خود بازگردند.