سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

استقبال 4 برابری از جشنواره فصلی قرآن سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال 4 برابری از جشنواره فصلی قرآن سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به استقبال مناسب از جشنواره فصلی قرآن سوادکوه، گفت: افزایش 4 برابری جشنواره فصلی قرآن سوادکوه بیانگر اهمیت این طرح در جامعه قرآنی است.

استقبال 4 برابری از جشنواره فصلی قرآن سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر در جلسه بررسی برنامه‌های سال گذشته اداره تبلیغات اسلامی و تدوین طرح‌های محوری سال 95، اظهار کرد: در سال گذشته اداره تبلیغات اسلامی اقدام به برگزاری 59 جلسه گفتمان دینی در مدارس و دانشگاه‌ها و 16 جلسه پیشگیری از اعتیاد کرده است.

وی با بیان اینکه 53 مسجد شهری و روستایی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی وجود دارد، افزود: 123 حسینیه و تکایای شهری و روستایی، پنج مسجد بین‌راهی و سه مسجد شبانه‌روزی در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی شناسایی شده‌اند که 53 مسجد شهری و روستایی در بانک اطلاعات و 17 مورد دیگر در طرح پور‌تال مربوطه ثبت شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به برگزاری 64 کلاس قرآنی سال 94 در مؤسسات و خانه‌های قرآنی سوادکوه خبر داد و با اشاره به حضور یک‌هزار و 13 قرآن‌آموز در این کلاس‌ها، خاطر‌نشان کرد: 317 نفر از قرآن‌آموزان اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه را برادران و 696 نفر را خواهران تشکیل دادند و 25 مرکز قرآنی شامل 9 مؤسسه قرآنی فعال در شهر‌های شیر‌گاه، زیراب و پل‌سفید و 16 خانه قرآن در روستا‌های شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی فعالیت می‌کنند.

رئیس شورای طرح و برنامه‌ قرآنی شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه به فعالیت 85 مربی قرآنی در سوادکوه خبر داد و افزود: 77 قرآن‌آموز طرح سه‌ساله مصباح‌الهدی و نورالهدی، 150 قرآن‌آموز پیش‌دبستانی و 6 داور و ممتحن با کانون قرآن تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی همکاری می‌کنند.

ذاکری‌خطیر با بیان اینکه جشنواره فصلی قرآن با هدف تقویت کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی از خردادماه 1393 آغاز شد و در قالب‌های حفظ، قرائت، مقاله، کلیپ، وبلاگ، اذان، تواشیح، هنری ـ نقاشی، خوشنویسی ـ طرح ابتکاری، تدریس برتر برگزار می‌شود، اضافه کرد: نخستین دوره جشنواره فصلی قرآن سوادکوه در 9 قالب و در خرداد ماه 1393 برگزار شد که 111 فعال قرآنی در آن شرکت کردند.

وی بیان کرد: در دومین دوره آن که در 9 قالب و در مهر ماه 1393 برگزار شد، 147 نفر شرکت کردند و در سومین دوره جشنواره فصلی که در 12 قالب و در بهمن 93 برگزار شد نیز تعداد 277 نفر شرکت داشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی ادامه داد: چهارمین دوره جشنواره فصلی قرآن در بهمن‌ماه 1394 و در 15 قالب و با حضور 391 نفر برگزار شد که استقبال چهاربرابری چهارمین دوره نسبت به آغاز طرح بیانگر استقبال مناسب علاقه‌مندان است.

وی از ساماندهی 24 مبلغه سنتی، 80 هیئت مذهبی برادران، 50 هیئت مذهبی خواهران و 35 مداح در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و گفت: 33 وبلاگ دینی، قرآنی و فرهنگی با همکاری فعالان دینی و قرآنی زیرمجموعه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های فعالیت می‌کنند.