جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

استفاده 60 هزار مازندرانی از بیمه تأمین اجتماعی روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده 60 هزار مازندرانی از بیمه تأمین اجتماعی روستایی

مدیرکل بیمه روستایی عشایری مازندران با اشاره به جمعیت سه میلیون و 400 هزار نفری مازندران گفت: تاکنون تنها 60 هزار نفر زیرپوشش بیمه روستایی قرار گرفتند که آمار مناسبی نیست.

استفاده 60 هزار مازندرانی از بیمه تأمین اجتماعی روستایی

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر، علی قمی اویلی در جلسه بیمه روستایی و عشایری شهرستان بابلسر با بیان اینکه بیمه روستایی عشایری باعث هویت بخشی به جمعیت روستایی و عشایری می شود، اظهار کرد: هدف از اجرای آن کاهش فاصله طبقاتی و از بین بردن فقر و رنج خانواده های محروم و بی بضاعت است.
قمی اویلی با اشاره با بیان اینکه از مجموع جمعیت استان 45 درصد روستایی هستند، اظهار کرد: 461 هزار نفر از جمعیت مازندران مشمول بیمه روستایی و عشایری هستند.
وی به لزوم آگاهی دادن به مردم روستاها و همچنین اطلاع رسانی از سوی دهیاران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی تأکید کرد و با اشاره به اینکه 20 هزار نفر از جمعیت شهرستان بابلسر مشمول بیمه روستایی هستند، گفت: از این تعداد تاکنون تنها دو هزار و 500 نفر بیمه شده اند.
قمی اویلی با اشاره به وجود 13 نفر مستمری بگیر و 20 کارگزاری در شهرستان بابلسر برای ارائه خدمات به بیمه روستایی و عشایری یادآور شد: همکاری و هماهنگی لازم جهت جذب افراد مشمول بیمه در شهرستان انجام شود.
وی با بیان اینکه امید است همه خانوارهای مشمول بتوانند از خدمات و امکانات بیمه روستایی استفاده کنند، افزود: بیمه روستایی، عشایری در همه دولت ها مورد تاکید بود اما در دولت تدبیر و امید با تأکید رئیس جمهوری نگاه ویژه ای به طبقات پایین جامعه برای رفاه عمومی ایجاد شد.
مدیرکل بیمه روستایی عشایری مازندران، توجه به اقشار کم درآمد و مستضعف، ارتقا بهداشت و سلامت به ویژه در دولت تدبیر و امید و فراهم کردن زمینه رفاه و آرامش عمومی را از برکت نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: توسعه بیمه روستایی موجب افزایش انگیزه روستاییان برای ماندگاری در سطح روستاها می شود.
وی گفت: امسال 320 میلیارد تومان برای نظام تامین اجتماعی در کشور هزینه شده است.