سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

استفاده 45 هزار سوادکوهی از بیمه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده 45 هزار سوادکوهی از بیمه سلامت

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، امرالله نوری‌کیا صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه بیمه سلامت بر اساس اصل 29 قانون اساسی و تاکید این ماده قانونی برای زیرپوشش قرار گرفتن همه ایرانیان در بیمه همگانی، اظهار داشت: سازمان بیمه خدمات درمانی در سال 1374 با هدف بیمه و درمان اقشار مختلف جامعه تشکیل شده است.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان سوادکوه با بیان اینکه بیمه و درمان کارکنان دولت، روستاییان، عشایر، خانواده شهدا و جانبازان، طلاب، دانشجویان و اصناف بر عهده سازمان بیمه سلامت قرار دارد، افزود: اجرای طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع از دستاورد‌های بزرگ آن است.

وی از بیمه 32 هزار و 245 نفر بیمه شده روستایی و تعداد هشت هزار و 370 نفر از مردم شهرهای زیر 20 هزار نفر در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و خاطرنشان کرد: یک‌هزار و 480 نفر از کارکنان دولت و حدود 430 نفر از سایر اقشار زیرپوشش بیمه سلامت شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی قرار دارند.

نوری‌کیا با اشاره به اینکه تعداد 45 هزار و 527 نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت سوادکوه از خدمات استفاده می‌کنند، گفت: 15 پزشک، هشت داروخانه، دو آزمایشگاه، سه فیزیوتراپ، یک بیمارستان و 13 مرکز بهداشتی و درمانی با بیمه سلامت شهرستان سوادکوه همکاری می‌کنند.

وی افزود: چهار مرکز بهداشتی و درمانی در ورسک، پل‌سفید، آلاشت و شیرگاه به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات می‌پردازند که با آغاز طرح کاهش پرداخت هزینه از جیب بیمه‌شدگان که از 15 اردیبهشت ماه سال‌جاری آغاز شده است بیمه شدگان روستایی پنج درصد و سایر بیمه شدگان 10 درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از پایش مستمر طرح‌های بیمه سلامت خبر داد و افزود: افرادی که از نظر درمانی تحت پوشش هیچ ‌بیمه‌ای نیستند می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای با مراجعه به سامانه بیمه سلامت نام‌نویسی کنند.