جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

استفاده از فناوری نیمه بومی در ساخت زباله‌سوزهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از فناوری نیمه بومی در ساخت زباله‌سوزهای مازندران

علی‌اکبر طاهایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با بیان اینکه ساخت زباله‌سوز در مازندران از شهرهای ساری و نوشهر آغاز شده است، تصریح کرد: برای عملیات اجرایی این پروژه 21 میلیارد تومان اعتبار به حساب شهرداری‌های نوشهر و ساری واریز شده است.

وی با اشاره به ساخت زباله‌سوز در شهرهای بابل و آمل نیز بیان داشت: برای ساخت زباله‌سوز در این دو شهر یک شرکت مالزیایی پیشقدم شده و خود پیشنهاد طرح داده بودند اما به دلایلی موفق به انجام این کار نشدند.

استاندار مازندران افزود: این شرکت بنا به دلایلی که بیان نکردند اما شاید تاخیر در تحویل زمین و یا تفاوت قیمت ریال و دلار بود حاضر به ادامه اجرا نشدند.

وی تصریح کرد: این شرکت بنا داشت ماشین‌آلات را وارد کند اما موفق به این امر نشد.

طاهایی با تاکید بر اینکه ساخت زباله‌سوز آمل و بابل به قرارگاه خاتم‌الاوصیا واگذار شده است، اذعان کرد: این قرارگاه شرکت دیزل سنگین ایران دسا را نیز در اختیار دارد و برای ساخت زباله‌سوز در این دو شهر اعلام آمادگی کردند.

وی اشاره داشت: قرارگاه خاتم‌الاوصیا تلاش می‌کند بخشی از تجهیزات و نیروهای فنی شرکت دسا را نیز در این طرح مشارکت دهد و در مواردی مانند استفاده از ژنراتورها از این فناوری استفاده کند.

استاندار مازندران درباره اینکه نوع تکنولوژی مورد استفاده در این طرح‌ها گفت: قرارگاه خاتم‌الاوصیا از تکنولوژی داخلی و خارجی می‌کند.