جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

استفاده از فرهنگ تولیدملی توسط روحانیون تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از فرهنگ تولیدملی توسط روحانیون تبیین شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: علماء و روحانیون، ائمه جمعه، جماعات و مبلغان در بیان محورهای تبلیغی خود ارکان و هدف‌گذاری‌های اقتصاد مقاومتی را بگنجانند و استفاده از فرهنگ تولیدملی را در کشور تبیین کنند.

استفاده از فرهنگ تولیدملی توسط روحانیون تبیین شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ناصر شکریان بعد از ظهر امروز در گردهمایی فصلی آموزشی روحانیون مستقر شهرهای مازندران در چاکسر محمودآباد اظهار کرد:با توجه به شرایط بسیار حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی درحوزه اقتصاد و اهمیت انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری تعیین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی کشور و استفاده از ظرفیت علما و روحانیون در تبیین دستاوردهای اقتصاد مقاومتی و فرهنگ‌سازی در بین آحاد جامعه ضروری است.

شکریان به نقش فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی در بهتر اجرایی شدن آن در کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بهترین نسخه برای برون رفت از بحران‌های اقتصادی کشور است و می‌تواند حرکت و مسیر پیشرفت سریع کشور را به همراه داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به دغدغه‌ها و بیانات رهبری عظیم‌الشان انقلاب درباره مشکلات اقتصادی در کشور اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان باید در این ماه عزیز از ظرفیت‌های بسیار بالای تبلیغی علماء و روحانیون در تبیین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیشترین بهره را برد و از این ظرفیت فرهنگی در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری گام برداشت.

شکریان با توجه به نقش تاثیرگذار حوزه و روحانیت در ایجاد مفاهیم و مبانی اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه اسلامی تصریح کرد: حوزه و روحانیت به عنوان پیشگامان اصلی تبلیغ در نظام اسلامی رسالت سنگینی در تبیین سیاست‌های کلی نظام برعهده دارند.

این استاد حوزه علمیه در استان افزود: توجه به سبک زندگی اسلامی، اصلاح الگوی مصرف، توجه به سند چشم انداز بیست ساله کشور بالا بردن سطح کیفی تولیدات داخلی و توجه به تولید ملی، اهتمام ویژه به کار مضاعف و تلاش مضاعف در همه حوزه‌های مختلف کار و تولید می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش تاثیرگذاری ایفا کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تاکید کرد: علماء و روحانیون، ائمه جمعه، جماعات و مبلغان در بیان محورهای تبلیغی خود ارکان و هدف‌گذاری‌های اقتصاد مقاومتی را بگنجانند و استفاده از فرهنگ تولید ملی را در کشور تبیین کنند.

شکریان در پایان همدلی و هم‌زبانی را در بین دولت و ملت بسیار مهم دانست و گفت: وحدت، همدلی و هم‌زبانی در بین مسؤولان و آحاد جامعه لازمه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری است و اعمال برخوردهای سلیقه‌ای و سیاسی‌کاری مهم‌ترین مانع تحقق این شعار سال است.