جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی سبب رونق اقتصادی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی سبب رونق اقتصادی می‌شود

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی سبب رونق اقتصادی می‌شود.

استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی سبب رونق اقتصادی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، علی نبیان در همایش بخشداران و دهیاران مازندران با بیان اینکه تمام تلاش‌ها در راستای توسعه روستاهاست، اظهار کرد: در دولت پروژه‌های عمرانی و زیربنایی زیادی در سطح روستاها انجام شد که گام موثری در جهت رشد و توسعه روستاها بود.

وی با اشاره به تامین منابع مالی برای اجرای پروژه‌های سطح روستاها، بیان کرد: تمام تلاش‌مان ارائه خدمات مطلوب به روستاییان است.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه سالانه گردشگران زیادی از اقصی‌نقاط مختلف کشور به این استان مسافرت می‌کنند، افزود: توجه به ظرفیت‌های گردشگری سطح روستاها از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه شود.

نبیان با اشاره به تشکیل کارگروه روستایی در سطح استان، بیان کرد: با فضای مناسبی که دهیاران برای اقامت مسافران نوروزی فراهم کردند، شاهد ورود دو میلیون گردشگر شب اقامت در سطح روستاهای مازندران بودیم که امیدوارم این آمار در سال آتی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه روستاهای مازندران با همت دهیاران و مشارکت مردم برای پذیرایی گردشگران و مهمانان نوروزی زیباسازی شود، گفت: استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی سبب رونق اقتصادی می‌شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه دهیاران در سطح روستا بسیار فعالند، افزود: اگر قرار است جمعیت 45 درصدی روستاهای مازندران را حفظ کنیم باید دهیاران زمینه ماندگاری روستاییان را با ایجاد عمران و آبادانی در سطح روستاها فراهم کنند.

وی با اشاره به طرح مشارکتی دولت برای اجرای طرح‌های بزرگ روستایی با ارائه تسهیلات با نرخ سه درصد، خاطرنشان کرد: این طرح از جمله طرح‌های بزرگی است که در مازندران شکل گرفت و تاکنون 28 طرح کارشناسی شده ارائه شد که از این تعداد هفت طرح نهایی و بقیه در دست اجراست.

نبیان با بیان اینکه دهیاران با همدلی، همراهی و هم‌افزایی در جهت تحقق این طرح ما را یاری کنند، ادامه داد: اگر طرحی پیشنهاد و از سوی فرمانداری شهرستان تایید شود در استان از طرح استفاده و اجرایی می‌شود.

وی در پایان گفت: تمام تلاش‌مان این است تا برای دهیاران امنیت شغلی ایجاد کنیم.