جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت مردمی برای تکمیل پارک‌موزه دفاع مقدس مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از ظرفیت مردمی برای تکمیل پارک‌موزه دفاع مقدس مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، عبدالله ملکی در جلسه تقدیر از نفرات برتر شرکت‌کننده در فراخوان طراحی المان اصلی باغ موزه دفاع مقدس مازندران، اظهار داشت: در سال 72 مسئولان کشور در راستای برنامه‌های دفاع مقدس برنامه‌های ویژه‌ای انجام دادند و یکی از اقدامات صورت گرفته ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به تمام استان‌ها برای احداث پارک موزه دفاع مقدس مازندران بود.

وی هدف از ایجاد پارک‌موزه دفاع مقدس در کشور را حفظ فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و نیز آموزش دفاع از سرزمین به نسل‌های آینده عنوان کرد و گفت: در ایجاد پارک موزه دفاع مقدس مازندران تلاش داریم نسل نو با اقدامات انجام شده رزمندگان در دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

مدیرکل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اقدامات موثر مردم مازندران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: مردم مازندران از نظر نیرویی و مالی، جنگ را پشتیبانی می‌کردند.

ملکی با اشاره به زمان کلنگ‌زنی پروژه پارک موزه دفاع مقدس در مازندران از سال87، گفت: با وجود اقدامات انجام شده 20 درصد از برنامه‌های صورت گرفته برای تکمیل این پروژه انجام شد و از برنامه زمان‌بندی تدوین شده برای ایجاد پارک‌موزه عقب هستیم.

وی میزان مساحت در نظر گرفته شده برای احداث پارک‌موزه دفاع مقدس مازندران را بیش از 75 هکتار اعلام کرد و افزود: برای احداث و تکمیل این بنا نیاز به مساعدت مسئولان ارشد استانی و شهری داریم.

این مسئول با اشاره به اهمیت احداث این پارک‌موزه برای مازندران، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت مردمی را نیز جزو برنامه‌های تدوین شده برای تکمیل پارک موزه دفاع مقدس استان عنوان کرد و بیان داشت: اخیرا ستاد پشتیبانی مالی در پارک موزه دفاع مقدس مازندران را تشکیل دادیم.

مدیرکل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به فراخوان مسابقه طراحی المان باغ موزه دفاع مقدس مازندران در سال 92، تصریح کرد: 78 اثر در دبیرخانه دریافت که سه اثر توسط هیئت داوران نظام مهندسی مازندران برگزیده شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران نیز در این نشست اظهار داشت: نظام مهندسی ساختمان مازندران بیش از 80 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرد.

تورج نائیج‌پور بیان کرد: حضور مهندسان مازندران در جنگ و مشارکت آنها در بهسازی و المان‌سازی برای پارک‌موزه دفاع مقدس استان نشان از دغدغه جدی مهندسان مازندرانی برای حفظ فرهنگ دفاع مقدس است.

{jcomments off}