جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی اوقاف برای پیشبرد اهداف نظام - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی اوقاف برای پیشبرد اهداف نظام

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی اوقاف برای پیشبرد اهداف نظام


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خواستار استفاده از ظرفیت فرهنگی اوقاف و اماکن متبرکه برای پیشبرد اهداف عالی نظام شد.

استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی اوقاف برای پیشبرد اهداف نظام

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در جلسه توجیهی طرح نشاط معنوی و ضیافت الهی استان مازندران در بقعه متبرکه امامزاده عباس (ع) این شهرستان اظهار کرد: اوقاف مازندران در اجرای برنامه‌های ابلاغی سازمان اوقاف در سال 93 رتبه دوم کشور را کسب کرد که این رتبه با همت و تلاش همه مجموعه و کارکنان به‌دست آمده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عنصر اصلی و شاکله هر جامعه را تشکیل می‌دهد، افزود: اگر فرهنگ هر جامعه در مسیر رشد باشد در بسیاری از مسائل رشد می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران بر ترویج فرهنگ خدمت به خدا و خلق خدا تاکید کرد و بیان کرد: مسئله فرهنگ باید در تمامی زمینه‌ها به درستی ساخته و به آن عمل شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امام (ره) فرمودند فرهنگ مبدا همه خوشبختی‌ها و بدبختی‌ها است، ادامه داد: فقیر واقعی در یک بعد آن فردی که فرهنگ ندارد و دارای فقر فرهنگی است.

علیزاده با بیان اینکه باید از فرصت‌های موجود در امامزادگان و بقاع متبرکه به‌درستی بهره‌گیری کنیم، تصریح کرد: فرصت‌های موجود در اماکن مذهبی را یک ظرفیت بدانیم و برای تحقق اهداف نظام از آن بهره‌گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای ترویج و تبیین قرآن و تفسیر قرآن کریم استفاده کنیم، افزود: باید فضای معنوی بقاع متبرکه در ایام اجرای طرح ضیافت الهی افزایش پیدا کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تبلیغ و ترویج معارف قرآن کریم دانست و تصریح کرد: در این ایام باید مکتب امام و انقلاب به جامعه و مردم معرفی شود.

علیزاده با بیان اینکه برخی‌ها به‌دنبال تحریف افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) هستند، تصریح کرد: ما در منطقه امن‌ترین کشور هستیم و این‌ها به برکت رهبری و ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اینکه اگر ولایت فقیه فاصله بگیریم عاقبت ما مانند عراق، بحرین، یمن و... می‌شود، گفت: دشمن هر لحظه در حال برنامه‌ریزی است تا به نظام و کشور صدمه وارد کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ترویج مکتب امام را ترویج مکتب اهل بیت (ع) دانست و بیان کرد: اوقاف ظرفیت بالا و مخاطبان زیادی دارد که باید از این فرصت برای پیشبرد اهداف عالی نظام بهره‌گیری کنیم. نظام ما بر مبنای اسلام است و اگر اسلام از انقلاب و سیاست جدا شود ما به طاغوت برمی‌گردیم.