جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

استفاده از تکنولوژی مناسب برای ساماندهی مصرف سم در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از تکنولوژی مناسب برای ساماندهی مصرف سم در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، عباس کشاورز در سی و پنجمین همایش سالانه حفظ نباتات کشور، اظهار داشت: کشاورزی کشور امکان توسعه کمی ندارد و آسیبی که کشور با آن مواجه است در معرض تهدید کاهش عملکرد است.

وی با اشاره به اینکه رقابت در حوزه کشاورزی کاهش پیدا کرد و این امر مساوی با کاهش بهره‌وری است، خاطرنشان کرد: از نظر تولید داخلی و تجارت با محدودیت‌های مواجه هستیم و از نظر بهره‌وری و کاهش هزینه نیاز به بازنگری جدی داریم.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه از مدیریت تلاش و همدلی حفظ نباتات کشور در فصل گذشته نباید غافل شد، ادامه داد: حفظ نباتات زمانی که اراده برای ساماندهی اموری در کشاورزی اقدام کرد موفق عمل بود.

این مسئول مهم‌ترین انتظار از سازمان حفظ نباتات کشور را ساماندهی مصرف سم در کشور اعلام کرد و گفت: نابسامانی مصرف سم در کشور نیاز به توجه جدی دارد.

کشاورز خواستار توجه جدی مسئولان حفظ نباتات در زمینه به‌کارگیری مصرف مواد شیمیایی شد و گفت: در این زمینه نیاز به توجه جدی داریم.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی خواستار استفاده از تکنولوژی مناسب برای ساماندهی مصرف سم در کشور شد و افزود: اصلاح سیستم دستگاه سم‌پاش به جد پیگیری شود.

وی خواستار توجه جدی به مسئله مبارزه بیولوژیک شد و ادامه داد: مبارزه بیولوژیک در صحنه تولید کم‌رنگ است و در این زمینه سازمان حفظ نباتات جدی‌تر وارد شود.

کشاورز با اعلام اینکه روند خدمات‌دهی بخش کشاورزی نیاز به اصلاح دارد، افزود: خصوصی‌سازی در بخش‌های که امکان‌پذیر است مورد توجه قرار گیرد.

معاون زراعت وزارت کشاورزی خواستار ساماندهی علف‌های هرز در کشور شد و گفت: وجود علف هرز در کشور فراگیر شد در این زمینه حفظ نباتات نیاز به توجه جدی دارد.

این مسئول خواستار برنامه‌ریزی حفظ نباتات برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی شد و بیان داشت: در این زمینه نیز نیاز به کمک سازمان حفظ نباتات کشور دارد.

کشاورز در پایان گفت: در کشاورزی با دانشی که داریم راهکارهای زیادی را می‌شناسیم و برای کاهش خسارت باید راهکارها را عملیاتی کنیم.

{jcomments off}