جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

استان مازندران از لحاظ امنیتی شرایط مطلوبی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مازندران از لحاظ امنیتی شرایط مطلوبی دارد

ˈ علیرضا یونسی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در چالوس افزود : با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای امنیتی و انتظامی، استان مازندران به لحاظ امنیتی شرایط مطلوبی داشته و هیچگونه موضوع ضدامنیتی در آن نداریم.

وی ادامه داد : امسال بر اساس مصوبات شورای تامین و مجوزهای مراجع قضایی بسیاری از مناطق آلوده که سال های متوالی بسیاری از آسیب های اجتماعی را در این اماکن شاهد بودیم با همکاری نیروهای امنیتی - انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج ) شناسایی و پاکسازی شد.

معاون استاندار مازندران گفت : اکنون با همکاری مسوولان نهادهای ذیربط، اجرای بسیاری از طرح ها ، بویژه پاکسازی مناطق آلوده به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی با موفقیت انجام شده است.

وی با اشاره به پاکسازی محلات آلوده ˈعباس آباد ˈ در نکا و ˈ ترک محله ˈ و ˈ نوبنیاد ˈ در ساری ، افزود : سال ها ساکنان این محلات به دلیل بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی دچار مشکلاتی فراوانی شده بودند که علاوه بر شناسایی و دستگیری افراد متخلف و قاچاقچی، اقدامات در زمینه غربالگری نیز در این مناطق صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: وضعیت دراین مناطق به گونه ای بود که بسیاری از خانواده ها فاقد شناسنامه بودند که به دنبال اقدامات صورت گرفته افرادی که تبعه افغانستان بودند شناسایی و غربالگری در این منطقه صورت گرفت.

یونسی تخریب تعدادی از واحدهای مسکونی و بهسازی و نوسازی واحدهای جدید، تعریض برخی از معابر، ساخت بوستان، تفرجگاه و ایجاد اماکنی برای اسکان اضطراری ساکنان این مناطق را از دیگر اقدامات صورت گرفته دراین بخش برشمرد.

وی گفت : اکنون در نتیجه چنین اقداماتی میزان جرائم در استان به طور نسبی کاهش پیدا کرده است و همین مناطق بازسازی شده نیز می توانند به عنوان الگو برای سایر مناطق استان به شمارآیند.