سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

استان مازندران از استان های پیشرو در امر برگزاری نماز جمعه در کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مازندران از استان های پیشرو در امر برگزاری نماز جمعه در کشور است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ˈ سیاح ˈ امروز در همایش ستادهای نماز جمعه استان مازندران به که میزان ستاد نماز جمعه کلارآباد واقع در شهرستان عباس آباد برگزار شد ، با تشریح و تبیین شرح وظایف مسوولان ستادها و دفاتر ائمه جمعه ، اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری اینگونه همایش ها در استان ها ارتقاء کیفی نهاد امامت جمعه و تبادل تجربیات و نظرات اعضا است.

وی بابیان اینکه تا پایان سال جاری بانک اطلاعاتی ستادها و اعضاء تکمیل خواهد شد ، افزود : جذب و حضور پر رنگ جوانان و توسعه معاونت فرهنگی در ستادهای نماز جمعه کشور از دیگر برنامه های آینده است.

سیاح در ادامه استان مازندران را از استان های پیشرو در امر برگزاری و اجرای برنامه های نماز جمعه در کشور معرفی کرد و گفت : شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران یکی از دفاتر فعال و با نشاط در کشور معرفی شده است.

حجت الاسلام انتظاری رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران نیز در این همایش به نقش مسوولان ستادهای نماز جمعه در تحقق شعار سال و تبیین راهکارهای اجرای نماز جمعه اشاره کرد و گفت : هم اکنون دو هزار و 455 نفر عضو ستادهای نماز جمعه استان مازندران هستند که از این تعداد یکهزار و 668 نفرد مرد و 787 نفر هم زن هستند.

ˈ سید امیر حسینی جو ˈ فرماندار شهرستان عباس آباد نیز در این همایش با تبریک ولادت سراسر نور و سرور حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و دهه کرامت و تقدیر از وحدت، جدیت و همکاری ائمه جمعه بخش های تابعه در راه ارتقاء و توسعه این شهرستان و با اشاره به گزارش برنامه های هفته دولت، به اهمیت و جایگاه نهاد امامت جمعه و برگزاری نمازهای جمعه اشاره کرد.

وی افزود: مردم خداجوی و ولایتمدار ایران اسلامی با خاطرات روزهای حماسه و ایثار روح و جان خود را با عطر نماز جمعه معطر می سازند و با حضور گسترده و آگاهانه در مناسبتها و برنامه ها نقشه های شوم آنان را نقش برآب می کنند.

همایش اعضای ستادهای نماز جمعه استان مازندران روز شنبه به میزبانی ستاد نماز جمعه کلارآباد در دانشکده منابع طبیعی برگزار شد.