سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

استان‌های شمالی برای مصرف سم دچار چالش هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

استان‌های شمالی برای مصرف سم دچار چالش هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، دلاور حیدرپور صبح امروز در همایش سالانه سازمان حفظ نباتات کشور اظهار داشت: اهمیت و جایگاه این سازمان بر کسی پوشیده نیست.

وی با اعلام اینکه حفظ محصولات کشاورزی اگر به درستی انجام نشود مضرات زیادی دارد،افزود: باید به گونه‌ای عمل کنیم که محصول سالم در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه مازندران سالانه بیش از 5 میلیون تن محصول کشاورزی تولید می‌شود، افزود: برای افزایش محصولات نیاز توجه ویژه داریم.

این مسئول با بیان اینکه استان‌های شمالی برای مصرف سم دچار چالش هستند، افزود: میزان مصرف سم در مازندران به نسبت محصولی که تولید می‌شود، ممکن است بالا باشد.

حیدرپور اضافه کرد: بیشترین آفات کشاورزی در استان وجود دارد و دلیل بالای مصرف سم در استان نیز به همین موضوع بر می‌گردد.

وی مهم‌ترین دغدغه کشاورزان استان را کارآیی پایین سم در استان عنوان کرد و گفت: همین امر باعث افزایش هزینه کشاورزان شده و نیاز است مسئولان حفظ نباتات در این زمینه برنامه ویژه‌ای را در دستور کار قرار دهند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران دیگر مشکلات کشاورزان را تکنولوژی پایین دستگاه‌های آفت‌کش اعلام کرد و گفت: در حوزه مبارزه بیولوژیک نیاز به توجه جدی داریم.

این مسئول با اعلام اینکه قرنطینه خط قرمز در محصولات کشاورزی است، افزود: قرنطینه داخلی اصلا وجود ندارد و نبود کارشناس برجسته در حفظ نباتات از دغدغه جدی است که باید به آن توجه شود.

{jcomments off}