جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

استاندار : مسوولان همچنان برای توسعه مازندران تلاش کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار : مسوولان همچنان برای توسعه مازندران تلاش کنند

به گزارش ایرنا، ˈسیدعلی اکبر طاهایی ˈ پنجشنبه شب در نشست هم اندیشی معاونان و مدیران کل استان با خبرنگاران غرب مازندران در نوشهر افزود: امروز موقعیت جغرافیایی و آمارجمعیتی منطقه غرب مازندران به گونه ای است که براساس قانون تقسیمات کشوری شرایط استان شدن را ندارد.

وی اظهارداشت: اکنون به جای پی گیری دست اندرکاران و شخصیت های سیاسی برای استان شدن غرب مازندران باید نسبت به رفع مشکلات اساسی این منطقه برنامه ریزی کنند.

وی تامین آب آشامیدنی ، ایجاد بزرگراه و کمربندی در برخی از شهرهای پرترافیک را از نیازهای اساسی مردم منطقه غرب مازندران برشمرد و گفت: با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب هنوز شمار زیادی از ساکنان، مسافران و گردشگران این منطقه با نارسایی هایی مواجه هستند.

استاندار مازندران با اشاره به این که مشکلات و نیازهای اساسی منطقه غرب مازندران را باید بصورت موردی مطالبه و بتدریج برطرف کرد، گفت : ارتقای شهرهای چون عباس آباد ، کلاردشت ، مرزن آباد و ˈپول ˈ کجور نوشهر در غرب مازندران درحقیقت گامی در جهت توسعه و رفع مشکلات این منطقه بوده است.

طاهایی ،همچنین با اشاره به افزایش شمارمغروقین درآب های ساحلی مازندران بویژه غرب این استان ادامه داد: برای پیشگیری از این معضل باید زیرساخت های توسعه طرح های سالم سازی فراهم شود که لازمه تحقق آن تخصیص اعتبارات ملی است.