سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

استاندار مازندران فروش برنج خارجی در مازندران را قاچاق دانست - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار مازندران فروش برنج خارجی در مازندران را قاچاق دانست

استاندار مازندران در اظهاراتی چندین باره، فروش برنج خارجی در بازار استان را قاچاق عنوان کرد و گفت: با متخلفان برخورد می‌شود.

استاندار مازندران فروش برنج خارجی در مازندران را قاچاق دانست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، ربیع فلاح جلودار در سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه چمستان در جمع نمازگزاران این بخش اظهار کرد: با اقدامات انجام شده رکود اقتصادی در کشور رفع شد و تورم کاهش پیدا کرد، این به این معنا نیست که همه چیز ارزان شد، ولی افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها جلوگیری شده است.

وی افزود: با وجود کمبود اعتبار و منابع مالی در محور نور ـ چمستان ـ آمل اقدامات خوبی صورت گرفت و هفت کیلومتر از مسیر تعریض محور نور ـ چمستان ـ آمل تا پایان سال تکمیل می‌شود، اما تعریض پل‌ها منتظر تامین اعتبار است.

استاندار مازندران تصریح کرد: مجتمع بهداشت که می‌توانست ده‌ها و صدها شغل ایجاد کند، توسط برخی مسؤولان قبل این شهرستان ممانعت‌هایی صورت گرفت و توقف ایجاد شد، ولی اکنون پیگیر احیای آن هستیم، ضمن اینکه همه منطقه باید احیا شود و شاید هزاران فرصت شغلی ایجاد و ضمن اشتغالزایی شاهد رونق اقتصادی می‌شویم.

این مسؤول اظهار کرد: 2 هزار میلیارد تومان طی یک‌‌سال گذشته در بخش آی.تی استان سرمایه‌گذاری شد که حدود 4 هزار فارغ‌التحصیل در این زمینه می‌توانند مشغول کار شوند.

فلاح از رونق واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: 460 واحد تولیدی و صنعتی در سال جاری حمایت شدند تا مجددا فعال شوند که تاکنون 200 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: در بخش کشاورزی در سه سال گذشته استان از رشد مناسبی برخوردار است و از واردات بی‌رویه برنج جلوگیری شد، به طوریکه فروش برنج خارجی و مرکبات چینی در بازار مازندران قاچاق محسوب و برخورد می‌شود.

استاندار مازندران ادامه داد: طرح هادی روستایی در منطقه با توجه به اقتضای منطقه بررسی و تدبیر شد تا ضمن رعایت همه موارد قانونی و فعالیت‌های اقتصادی، کشاورزی و دامپروری مشکل مسکن اهالی برای فرزندان رفع شود.

این مسؤول اضافه کرد: بحث گازرسانی به  منطقه کوهستانی لاویج پیگیری شد و ضمن تسریع گازرسانی در این منطقه تلاش داریم تا ظرف یکی دو سال آینده همه خانوارهای روستایی بالای 20 خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند.

فلاح بیان کرد: برای رونق یک شرکت تولیدی گوشت سفید پیگیر شدیم تا همه واحدها فعال و راه‌اندازی شوند، بحث فروش آن لغو و ضمن افزایش تولید بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی نیز رفع شود و کارگران این شرکت همچنان فعال و حقوقشان پیگیری و تامین شوند.

وی در پایان به سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌ها موظف به همکاری شدند، اما با توجه به اینکه دومین استان از لحاظ زیرساختی در بحث آی.تی هستیم، ولی مشارکت در ثبت‌نام اینترنتی پائین است که می‌توان با تبلیغات، همکاری و همت در این زمینه هم مشارکت و رتبه خوبی را کسب کنیم.