جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

استاندار مازندران:روابط بین المللی زمینه رونق اقتصادی را فراهم می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار مازندران:روابط بین المللی زمینه رونق اقتصادی را فراهم می کند

به گزارش ایرنا ،ˈ سید علی اکبر طاهایی ˈ روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی مازندران در محل استانداری ،گشایش بودجه ای را منوط به ارتباطات بین المللی دانست و گفت: با درایت دولتمردان روند روابط خارجی ایران در حال گسترش است.

طاهایی با بیان اینکه برنامه های توسعه ای استانهای کشور همچنان با جدیت از سوی مدیران کل دستگاههای اجرایی پیگیری می شود ، بیان داشت: نباید وقفه و یا بی توجهی در اجرای برنامه ها ایجاد شود.

استاندار مازندران گفت: وظایف و ماموریت دستگاههای اجرایی برنامه محوراست و لزوم توسعه نگاهها بر اساس برنامه مورد تاکید است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت تدوین برنامه آمایش سرزمینی مازندران اشاره کرد و گفت: سند توسعه کشاورزی مهمترین سند توسعه ای استان است که باید ایجاد شود.

طاهایی از مدیران کل دستگاههای اجرایی مازندران خواست تا با مشاوران پیمانکار تهیه طرح آمایش سرزمینی همکاری جدی داشته باشند.

استاندار مازندران در بخش دیگری به دستاوردهای سفر چهارم دولت دهم به استان اشاره کرد و گفت: امسال 60میلیارد ریال برای اجرای پروژه های عمرانی و توسعه ای اداره کل اوقاف و خیریه مازندران تخصیص یافت.

وی تخصیص 500میلیارد ریال برای طرح های دانشگاه علوم پزشکی مازندران و 500میلیارد ریال برای اجرای طرح کارخانه زباله سوز نوشهر و ساری را از دیگر دستاوردهای سفر چهارم دولت به استان عنوان کرد.

ˈ ولی الله فرزانه ˈ معاون برنامه ریزی استاندار مازندران نیز دراین جلسه از روند کند تهیه طرح آمایش سرزمینی استان انتقاد کرد و و دلیل این امر را کم کاری برخی از مدیران اجرایی دستگاه های مختلف دانست .

وی بر لزوم همکاری مدیران کل دستگاههای اجرایی با پیمانکار تهیه طرح آمایش سرزمینی تاکید کرد و افزود :مدیران اطلاعات مورد تقاضای مشاوران را بر اساس قواعد در اختیار بگذارند.

فرزانه بیان داشت :مدیران ، رابطان کارشناس خود را برای همکاری با مشاوران و تهیه طرح آمایش سرزمینی ، مشخص و خودشان این موضوع پیگیری کنند.

معاون برنامه ریزی تصریح کرد : در صورت اعلام عدم همکاری دستگاهها اجرایی در انجام طرح آمایش سرزمینی ، باید مدیر کل دستگاه درشورای برنامه ریزی جوابگو باشد.

پهنه بندی الگوی کشت ، کاربری اراضی ، خطرات طبیعی ، ذخیرگاه زیست محیطی ، خطر حاشیه ای شدن نواحی صنعتی ، خطر افول در نواحی صنعتی و تقسیمات جغرافیایی مهمترین موارد در تهیه طرح آمایش سرزمینی مازندران است.