رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

استاندار مازندران خواستار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته کشاورزی شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استاندار مازندران خواستار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته کشاورزی شد

استاندار مازندران خواستار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته کشاورزی شد


استاندار مازندران از پایین بودن بهره وری بخش کشاورزی و باغداری این استان انتقاد کرد و خواستار به کار گیری هزاران دانش آموخته بومی رشته های مختلف کشاورزی برای حل این مشکل شد.

استاندار مازندران خواستار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته کشاورزی شد

ربیع فلاح عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساری گفت : با وجود این که فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی بیشترین آمار بیکاران مازندران را تشکیل می دهند ولی میانگین تولید محصولات کشاورزی و باغی استان کمتر از یک سوم تولید در کشاورزی پیشرفته است.

وی افزود : در صورت به کارگیری این نیروها و علمی کردن فعالیت های بخش کشاورزی می توان تولید برنج را از شش تن در هر هکتار در حال حاضر به 13 تن و تولید مرکبات را هم از 19 تن در هر هکتار به 80 تن افزایش داد .

استاندار مازندران گفت : جهاد کشاورزی باید با به کار گیری فارغ التحصیلان بیکار کشاورزی بهره وری تولیدات محصولات کشاورزی را افزایش دهد و دولت هم تسهیلات و حمایت های لازم را انجام می دهد.

آمار دانش آموختگان بیکار رشته های کشاورزی در استان مازندران به استناد گزارش های مراجع رسمی بیش از 13 هزار و 500 نفر است.

استاندار مازندران از ظرفیت دریای خزر و تولیدات آبزیان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های شیلاتی استان یاد کرد و اظهار داشت : پرورش ماهی در قفس در دریای خزر مهم ترین برنامه برای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان در استان است.

فلاح از گردشگری هم به عنوان ظرفیت مهم اشتغالزایی در مازندران یاد کرد و با اشاره به اقامت 10 میلیون نفر شب گردشگر در تعطیلات نوروزی اظهار داشت : امروز سفر به استان مازندران در طول سال انجام می شود و لازم است با افزایش مدت اقامت مسافران و گردشگران در استان ، بهره وری در این بخش را هم افزایش دهیم.

استاندار مازندران همچنین از افزایش حدود 35 درصدی بودجه ملی و استانی مازندران در سال جاری خبر داد و گفت : بودجه استانی و ملی مازندران در سال جاری 17 هزار میلیارد ریال است.

وی افزود : این بودجه در حالی تخصیص می یابد که استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی اصلی ترین برنامه رهبردی توسعه ای استان مازندران است.

فلاح به اهمیت به کارگیری نیروهای توانمند در عرصه های مدیریتی هم اشاره کرد و اظهار داشت : دولت تدبیر و امید به دور از هر گونه جناح بازی تمامی نیروهای کارآمد را به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه تنش های سیاسی در عرصه مدیریتی استان مازندران به صفر رسیده است ، افزود : هر مدیری از هر جناحی اگر بدرستی کار کند حفظ می شود چرا که هنوز برخی از مدیران فعلی دولت یازدهم از نیروهای دولت قبلی هستند.

نماینده عالی دولت در مازندران به اهمیت ساماندهی فاضلاب در شهرهای مازندران نیز اشاره کرد و گفت : دولت تمامی کارهای این بخش را به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار کرده است و این فرصتی برای تمامی استان های کشور است که بتوانند بخش های خصوصی را وارد عرصه کرد.

فلاح به برگزاری انتخابت دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال جاری اشاره کرد و افزود : تنها ماموریت دولت در انتخابات آینده مجلس حفظ آرای مردم است.

وی بر لزوم برگزاری انتخابات سالم و بدون حاشیه در مازندران تاکید کرد و گفت : داشتن مجلس قوی و کارآمد و بر آمده از انتخابات سالم کامل کننده نظام دموکراسی در جمهوری اسلامی ایران است.