سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

استاندار زمینه حضور شرکت‌های بیمه خصوصی در توسعه اقتصادی مازندران را فراهم کند - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار زمینه حضور شرکت‌های بیمه خصوصی در توسعه اقتصادی مازندران را فراهم کند

مدیر بیمه کارآفرین از استاندار مازندران خواستار شد زمینه حضور شرکت‌های بیمه خصوصی که را در جلسات متعدد فراهم کند تا بتوانند در توسعه اقتصادی مازندران سهیم باشند.

استاندار زمینه حضور شرکت‌های بیمه خصوصی در توسعه اقتصادی مازندران را فراهم کند

محمدتقی پروانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: نقش مهم و حساس بیمه را در رشد و توسعه اقتصادی کشور نمی‌توان انکار کرد.

وی با بیان اینکه توجه به بیمه تأثیر چشمگیری در بخش اقتصادی دارد، اضافه کرد: هر چه بر میزان توسعه اقتصادی کشور افزوده شود به همان میزان فعالیت‌های بیمه‌ای نیز گسترش می‌یابد.

این پیشکسوت بیمه با اعلام اینکه صنعت بیمه به‌عنوان یکی از بازوان اصلی دولت است، تصریح کرد: وابسته بودن به درآمدهای نفتی و چیرگی آن در بودجه دولت موجب شده تا در تحریم‌ها شکننده شویم.

پروانه ادامه داد: برای برون‌رفت از این مشکل باید با بالا بردن درآمدهای غیرنفتی از بخش خصوصی حمایت شود که البته دولت باید جدی‌تر ورود پیدا کند.

وی یادآور شد: تمامی قوانین در زمینه بیمه دولتی تعریف شده که این موضوع مانع بزرگی برای شکوفایی و توانمندی بخش خصوصی محسوب می‌شود که خود زمینه اعمال قدرت دولتی‌ها در بخش بیمه‌ای، صنعت بیمه را با مشکل روبه‌رو کرده است.

مدیر بیمه کارآفرین مازندران با بیان اینکه رقابت سالم در بین شرکت‌های بیمه‌ای مشاهده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: قیمت‌شکنی‌های غیرکارشناسانه برخی از شرکت‌های بیمه را با مشکل جدی روبه‌رو کرده است.

پروانه اضافه کرد: شاید دلیل برخی قیمت‌شکنی‌های غیرکارشناسانه به این موضوع برمی‌گردد که شرکت بیمه دولتی رقیب اصلی خود را بخش خصوصی قلمداد می‌کند.

وی از استاندار مازندران خواستار شد زمینه حضور شرکت‌های بیمه خصوصی که را در جلسات متعدد فراهم کند تا بتوانند در توسعه اقتصادی مازندران سهیم باشند.

این پیشکسوت بیمه در پایان گفت: امیدواریم با تداوم حمایت‌های مسؤولان از بخش خصوصی این مشکل صنعت بیمه از بین رود تا روز به روز شاهد رشد ضریب نفوذ بیمه در جامعه باشیم.