رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

استاندار :حمایت و همدلی آحاد ملت مومن و انقلابی،به توفیقات چشمگیری در مازندران انجامیده است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار :حمایت و همدلی آحاد ملت مومن و انقلابی،به توفیقات چشمگیری در مازندران انجامیده است

بحمدالله سالی که گذشت در سایه ی رهنمودهای مقام معظم رهبریˈ مد ظله العالی ˈ و شعار حکیمانه تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، عزم دولت خدمت گزار برای اعتلا و آبادانی، اهتمام همه ی مدیران و خدمت گزاران بخش های مختلف دولت و نظام جمهوری اسلامی در استان و حمایت و همدلی آحاد ملت مومن و انقلابی، توفیقات چشمگیری را در استان شاهد بوده ایم.

به نقل از روابط عمومی استانداری، سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران، در پیامی آغاز سال نو و فرارسیدن بهار طبیعت را به مردم شریف مازندران تبریک گفت.

وی در این پیام افزود: در این سال برنامه ها و پروژه های مختلف عمرانی، فرهنگی و زیر ساختی با حداکثر توان به مرحله ی اجرا درآمد که برخی از آن ها با عنایت ویژه ی شخص رییس جمهور، جناب آقای دکتر احمدی نژاد به تحقق رسید.

طاهایی به برخی توفیقات مازندران در سال 91 اشاره داشت و گفت: در این سال با عزم راسخ و مساعی بایسته کشاورزان، موفق به صادرات بیش از 92 هزارتن انواع محصولات کشاورزی شدیم که در مقایسه با سال گذشته افزایش 50 درصدی داشت.

وی با بیان اینکه با همت باغداران مازندرانی، بیش از 2 میلیون تن انواع مرکبات در این استان تولید شد، اظهار داشت: صادرات مرکبات نیز رشد 5 برابری داشت و مهم تر اینکه تنها تولید نارنگی در سطح 600 هزار تن بوده که طی 10 سال گذشته یک رکورد برای مازندران محسوب می گردد.

استاندار مازندران اجرای کشت مجدد برنج در بیش از 70 هزار هکتار از اراضی استان و حتی انجام کشت سوم برای نخستین بار در برخی مزارع را از دیگر توفیقات حوزه کشاورزی مازندران دانست و ادامه داد: در مجموع ضریب کشت محصولات کشاورزی استان در سال گذشته به 35 درصد رسید که دو برابر متوسط کشوری و بالاترین رقم در بین استان های کشور است.

طاهایی به موفقیت های حوزه عمرانی و اجرای پروژه های زیربنایی نیز اشاره کرد و عنوان داشت: با عنایت ویژه دولت و شخص آقای رییس جمهور، 32 طرح عمرانی استان از جمله تکمیل سد گلورد و سد سیاه بیشه، شبکه آبیاری و زهکشی سد البرز، آبرسانی به شهرهای گروه الف، گازرسانی به 60 روستا، ساخت 47 هتل و مجتمع گردشگری، آسفالت راه های روستایی، توسعه فرودگاه رامسر، چهارخطه کردن محورهای مواصلاتی سوادکوه و هراز، چندین بیمارستان و مجموعه های فرهنگی، ورزشی و... در فهرست پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت که با سرعت در حال اجرا می باشند.

  مقام ارشد استان تصریح کرد: در همین راستا طی سال گذشته بیش از 22 هزار واحد مسکن مهر در 2 مرحله با حضور معاون اول رییس جمهور در شهریورماه و با حضور رییس جمهور در آذرماه در مازندران افتتاح گردید و به مالکان تحویل داده شد.

طاهایی با بیان اینکه در سال 91 کشور عزیز و اسلامی و ملت سرافراز ما به دلیل پافشاری بر حقوق مسلم و ایستادگی بر آرمان ها و ارزش های انقلاب، مورد شدیدترین هجمه های اقتصادی از جانب زیاده خواهان و مستکبرین عالم قرار گرفتند، ابراز داشت: به یاری خدای سبحان و صبر، استقامت، متانت و هم نوایی همه اقشار جامعه و مردم مومن و متعهد کشور این تحریم ها تبدیل به فرصت شکوفایی استعدادهای ناب جوانان این مرز و بوم شد و با پیروی از الگوی اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد، نه تنها خللی در روند توسعه کشور و استان ایجاد نگردید بلکه شاهد روند روبه جلو و پرشتاب تولید علم و توسعه صنعت در ایران اسلامی و استان ولایتمدار مازندران بودیم.

وی گفت: در همین راستا تولید دستگاه تصفیه فاضلاب شهری با استفاده از فناوری نانو توسط دانشمندان جوان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که آذرماه سال 91 با حضور رییس جمهور رونمایی شد، نمونه بارز رشد و شکوفایی استعدادهای ناب جوانان پاک استان است.

 وی برگزاری مسابقات قرآن کریم در استان ولایتمدار مازندران را افتخاری ماندگار در تاریخ این استان دانست و ادامه داد: به اذعان مسوولین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور این دوره هم از نظر نظم و هم از نظر استقبال مردمی در میان دوره های گذشته بی سابقه و نمونه بوده است.

نماینده عالی دولت در استان به کسب افتخارات ارزشمند جوانان مازندرانی در عرصه های ورزشی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از عرصه هایی که در سال گذشته به صحنه دلاورمردی و قهرمانی فرزندان دیار علویان تبدیل شد، حوزه ورزش قهرمانی ست که در رقابت ها و رشته های گوناگون شاهد آن بودیم.

وی اوج این افتخارات را در رقابت های المپیک و پارالمپیک 2012 دانست و تصریح کرد: 16 ورزشکار سخت کوش و غیرتمند مازندرانی در کنار سایر ورزشکاران عزیز کاوران ورزشی کشورمان، افتخاری ارزشمند و به یادماندنی کسب نمودند و همچنان که می دانید نیمی از مدال های طلای کاروان کشورمان در مسابقات المپیک، توسط پهلوانان مازندرانی کسب شد.

طاهایی ادامه داد: هم چنین در سالی که گذشت مطهره اسدی، عنوان قهرمانی مسابقات جهانی شطرنج و بهداد سلیمی نیز عنوان بهترین وزنه بردار جهان را به خود اختصاص دادند.

استاندار افزود: هم چنین در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی در تهران نیز شاهد حضور قدرتمند و با صلابت کشتی گیران گرانقدر مازندرانی بودیم که نقش بسزایی در کسب عنوان قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد و نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در این دوره از رقابت ها ایفا نمودند.

مقام عالی استان به راهپیمایی باشکوه 22 بهمن امسال در اقصی نقاط مازندران اشاره کرد و افزود: خلق این حماسه ماندگار از جانب مردم مومن، متعهد، ولایی و عاشق انقلاب اسلامی استان مازندران، نمونه بارز و تجلی عینی ارادت مردم دیار علویان به آرمان های بلند انقلاب اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه و تجدید میثاق جانانه با مقام معظم رهبری می باشد.

وی یکی از مهم ترین رویکردهای مدیریت اجرایی استان را بهره گیری از همه ظرفیت ها و استفاده از نظرات مختلف و متعدد دانست و تاکید کرد: همه این دستاوردها و توفیقات در سایه هم دلی و هم نوایی مردم، دست اندرکاران اجرایی ، علما و ائمه محترم جمعه، نخبگان و دانشگاهیان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی حاصل گردید.

وی در خصوص برنامه های استان در سال 92 ، گفت: در سال پیش رو کارهای تمام نشده ای هم در استان وجود دارد که حسب تاکید رهبر معظم انقلاب ˈ مد ظله العالی ˈ و رییس جمهور محترم با تکیه بر ظرفیت ها و تمهیدات اندیشیده شده در بودجه و برنامه های دولت تا پایان دولت خدمت گزار به سرانجام خواهد رسید.

  وی تصریح کرد: رجا واثق دارم در سایه ی اهتمام، هم دلی، هم افزایی و همراهی همه ی آحاد استان و با توجه به توان مندی های مازندران در بخش های مختلف به ویژه وجود ارزش مند نماینده ی محترم ولی فقیه در استان و ظرفیت مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه ی جمعه و جماعات، علما، نخبگان، دانشگاهیان، اصحاب نقد و نظر و رسانه و همه صاحب نظران اندیشمند در حوزه های مختلف، مازندران در سال جدید نیز به توفیقات ارزشمند و بزرگی دست خواهد یافت و طرح ها و پروژه های نیمه تمام با قوت به مطلوب ترین فرجام خواهد رسید.

استاندار از مهم ترین کارهای پیش رو در سال 92 را برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی دانست و تاکید کرد: لازم است همگان در سایه ی وحدت و هم دلی و اتکا به قانون و منویات مقام معظم رهبری ˈ مد ظله العالی ˈ در این خصوص، در راستای برگزاری شکوهمند و حماسی آن همانند ادوار انتخابات و حضور حداکثری تلاش نمایند.

طاهایی در پایان این پیام با آرزوی سالی خوش و خرم و سرشار از بهروزی برای ملت بزرگ و مسلمان ایران به ویژه مردم ولایت مدار مازندران، اظهار داشت: از آستان خداوند سبحان مسالت دارم، تداوم توفیق در عرصه های مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و حضور با عزت در صحنه های بین المللی و توفیق تحکیم وحدت و هم دلی و پیروی محض از منویات مقام معظم رهبری ˈ مد ظله العالی ˈ را قرین و نصیب این ملت انقلابی و عزیز نماید.