جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

استاندار جدید توجه عادلانه به کل مازندران داشته باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار جدید توجه عادلانه به کل مازندران داشته باشد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود مشایخ در جمع نمازگزاران نوشهری با قدردانی از زحمات علی اکبر طاهایی استاندار پیشین مازندران گفت: پروژه های در حال ساخت در استان نباید بواسطه تغییر استاندار و مدیران کل نیمه کاره رها شود.

وی افزود: از استاندار جدید انتظار داریم تا با دیدی عادلانه، پدرانه و دلسوزانه به کل استان بنگرد و غرب استان نیز با توجه بیشتری لحاظ شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان نوشهر اضافه کرد: منطقه غرب مازندران به عنوان یک منطقه گردشگری مطرح است و کشاورزی و دامپروری در غرب استان چندان وجود ندارد بلکه این منطقه نیازمند نگاه صنعت گردشگری و توجه بیشتر به زیرساخت های این صنعت است.

امام جمعه نوشهر در بخش دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال مقاومت و کوتاه نیامدن از اصول توسط مردم ایران در جنگ تحمیلی باعث شناخت و معرفی اسلام به جهانیان و ابهت ابرقدرت های غرب و شرق شکسته شد.

وی در ادامه به دیدار اخیر رهبر انقلاب با سپاه و طرح دیپلماسی و نرمش قهرمانانه از سوی رهبری پرداخت و افزود: درک ماهیت طرف مقابل و فهم صحیح از هدفگذاری دشمن در دیپلماسی و مذاکرات مهم است.

حجت الاسلام مشایخ با بیان آنکه سابقه دیپلماسی و نرمش قهرمانانه در صلح حدیبه پیامبر اکرم، زندگی امام حسن و در سال 68 در قطعنامه 598 امام خمینی (ره) دیده می شود خاطرنشان کرد: کسی مخالف حرکات صحیح دیپلماسی نیست اما این حرکات باید بر اساس بصیرت و مصلحت نظام و جامعه اسلامی باشد.

وی یادآور شد: دشمن به خیال خود سخنان اخیر رهبر انقلاب مبنی بر دیپلماسی نرمش قهرمانانه را بر اثر نتایج تحریم عنوان می کند اما امروز این دیپلماسی و نرمش قهرمانانه بر اثر قدرت نظام در حال مطرح شدن است.

خطیب نماز جمعه نوشهر اضافه کرد: به اعتراف بسیاری از سیاست مداران خارجی و خود دشمنان، نقش موثر جمهوری اسلامی ایران را چه در مسئله سوریه و چه در معادلات منطقه نباید نادیده گرفت.