جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

استاندار : بیش از هزار و 600کیلومتر از مسیر رودخانه های مازندران سیل خیز است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار : بیش از هزار و 600کیلومتر از مسیر رودخانه های مازندران سیل خیز است

سیدعلی اکبر طاهایی ˈ شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد بحران استان مازندران که در فرمانداری بهشهر برگزار شد اظهار داشت : برای از بین بردن کامل آسیب های احتمالی خطرات این رودخانه ها ، نیازمند یکهزار میلیارد ریال اعتبار هستیم که در صورت بی توجهی به این مورد مهم ، بروز حوادثی مانند سیل بهشهر در آینده ، دور از انتظار نیست .

وی بیان داشت : ساخت و سازهای غیرقانونی و بدون مجوز در حریم و بستر رودخانه ها از دیگر عوامل زمینه ساز بروز سیل در سال های اخیر بوده است که در حوادثی مانند سیل کلاردشت و بهشهر ، این عامل آسیب های فراوانی به مردم وارد کرد .

استاندار مازندران افزود : علاوه بر لزوم توجه ویژه به رفع مشکلات رودخانه های استان ، طرح آبخیزداری در مازندران باید با جدیت بیشتری انجام شود که بر اساس براوردهای انجام شده ، اجرای این طرح نیز نیازمند حدود 600 میلیارد ریال است .

وی از مسوولان دستگاه های مرتبط استان خواست هر چه سریعتر نسبت به آزادسازی حریم رودخانه ها در استان اقدام کنند و اگر با مقاومت غیر قانونی افراد سودجو و فرصت طلب مواجه شدند ، از موضع حاکمیت وارد شده و زمینه بروز سیل های احتمالی را از بین ببرند .

طاهایی همچنین از برگزاری جلسه ستاد بحران در بهشهر هر دو هفته یک بار تا پایان سال خبر داد و گفت : تا زمانی که مشکل مردم سیل زده بهشهر به طور کامل برطرف نشود ، برگزاری این جلسات در بهشهر و تصمیم گیری برای رفع مشکلات ادامه خواهد داشت .

استاندار مازندران از حضور نیروهای امدادی بسیج و هلال احمر در ساماندهی و پاکسازی مناطق سیل زده تقدیر کرد و گفت : در شرایط فعلی ، بهره مندی بیشتر از این نیروها و همچنین استفاده بیشتر از کمک های مردمی می تواند بار زیادی از دوش سیل زدگان و نیروهای دولتی بردارد .