سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

استاندارمازندران :اما و اگر ها در انجام فعالیت های فرهنگی آسیب زننده است - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندارمازندران :اما و اگر ها در انجام فعالیت های فرهنگی آسیب زننده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، 'ربیع فلاح ' امروز در نخستین نشست راهبردی خیرین کتابخانه ساز مازندران در ساری افزود : در یک دهه اخیر به دلیل طولانی شدن اجرای طرح های عمرانی ، طرح های فرهنگی به ضد فرهنگ تبدیل شدند.

ستاندار مازندران تصریح کرد : خیرین همواره انرژی دهنده هستند و تنها با این روحیه می توان استان را آباد کرد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با رویکرد توجه به بخش خصوصی ، بویژه تشکل های مردمی و انجمن های خیرین فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را برنامه ریزی کرده است ، اظهار داشت : تشکل های مردم نهاد و خیرین همانند سرمایه گذاران برای دولت از اهمیت بالایی برخوردارند و برای حضور و مشارکت آنان فرش قرمز پهن خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه درک لذت بردن از فعالیت های خیرین بسیار سخت و دشوار است ، اظهار داشت : مازندران مرکز علم و پرورش نخبگان و فرهیختگان است و همواره در تاریخ زبانزد بوده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه بخش اجرایی دولتی در مقایسه با فعالیت های تشکل های مردم نهاد و انجمن های خیرین ضعیف تر است، افزود : این واقعیت امروز جامعه است و نمی توان این موضوع را به خیرین اطلاع نداد.

فلاح بر لزوم گسترش و شاداب کردن فضای کتابخانه های عمومی با هدف بالا بردن سرانه مطالعه تاکید کرد و گفت : دولت به گرمی دست خیرین را در این حوزه می فشارد.

استاندار مازندران با بیان این نکته که نشست با خیرین و تشکل های مردم نهاد ،انگیزه خدمت کردن به مردم را برای مسوولان دولتی چندین برابر می کند ، افزود : مازندران در دهه گذشته به این اندازه با مشکلات مواجه نبوده است و امروز با مشارکت خیرین و تشکل های غیر دولتی آباد و توسعه می یابد.

{jcomments off}